MP3 erottaminen

Latasin albumin mut se olikin yhtenä pötkönä oleva mp3. Osaako joku ohjelma erottaa noi kappaleet toisistaan automaattisesti, ettei mun tarvi manuaalisesti etsiä aina kappaleen loppu ja sillä tavalla erottaa kappaleet toisistaan.
4223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei varmaa sellasta ohjelmaa oo ku tossa ei tuu ees hiljasta hetkeä kappaleiden välillä vaan ne menee sulavasti pötkössä.

Äänestä
  • DC :lla on mielestäni mahdollisuus ladata kokonaisia kansioita. Monilla käyttäjillä on jonkun yhtyeen biisit omassa kansiossaan.
    Et yhtään ihmetellyt kun sieltä tulee yhtä isoa mp3 tiedostoa yhtyeen nimellä?

    Äänestä

  • lammas-jr kirjoitti:

    DC :lla on mielestäni mahdollisuus ladata kokonaisia kansioita. Monilla käyttäjillä on jonkun yhtyeen biisit omassa kansiossaan.
    Et yhtään ihmetellyt kun sieltä tulee yhtä isoa mp3 tiedostoa yhtyeen nimellä?

    luulin että se onki kappaleet pätkittäin ku se oli pakattu rariin. mutta huomasin että se varmaa kuuluu olla pötkössä. tää sen nimi o (Album) Hip Hop Rap Megamix - Dr Dre,Snoop Dogg,Eminem,Nas,R Kelly,Jay Z,Ahlya,Mary J Blige,Busta Rymes (6)

    Äänestä

  • Tuo kappaleitten erottaminen ei ole ongelma. Esim nerossa on wave-editori johon lataa ton ämppäri- tiedoston ja rupeaa pätkimään. Ja kaipa noita muitakin hommaan sopivia ohjelmia on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätönn kirjoitti:

Latasin albumin mut se olikin yhtenä pötkönä oleva mp3. Osaako joku ohjelma erottaa noi kappaleet toisistaan automaattisesti, ettei mun tarvi manuaalisesti etsiä aina kappaleen loppu ja sillä tavalla erottaa kappaleet toisistaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu