Onko ulkonäöllä väliä?

Perustele? Oletko mies vai nainen?
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ilman muuta on "ensisilmäyksen" verran.....
-n-

Äänestä

On ja joka muuta väittää on joko ruma tai läski

Äänestä

On. Siksi me rumat läskit rakastetaan täällä salaa.

Äänestä

On. Pallomaha äijää ei kukaan huoli. Pitää olla pyykkilauta.

Äänestä
  • Mitäs kun mulla on pyykkilauta vatsa ja sellainen hoikka mutta lihaksikas kroppa mutta ei mua kukaan silti huoli. Vai johtuuko se siitä että käytän helteilläkin college paitaa tai hupparia. Vai olenkohan niin ruma kasvoilta että karkoittaa kaikki naiset?

    Äänestä

  • En mä minkään ulkoisen olemuksen perusteella ketään valitse mut jostain syystä ne pyylevät pulutkin sanovat etten ole komea eikä meil synkkaa. Taidanpa ruveta homoksi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En mä minkään ulkoisen olemuksen perusteella ketään valitse mut jostain syystä ne pyylevät pulutkin sanovat etten ole komea eikä meil synkkaa. Taidanpa ruveta homoksi.

    Mielummin ruma ja yksin kun homo. Sille tielle en itse alkaisi ainakaan. Ihan homoa.

    Äänestä

  • Ei ole pyykkilautaa, mutta pesupallo on. Kelpaako se?

    Äänestä

Ei tavallaan ole. Minusta turbonaama oli ihan komea myös turvonneena.

Äänestä

varmaan. rakastan sen miehen kasvojakin. mutta ei kai ulkonäkö ole syy rakastua. kyllä siellä jotain syvempää on taustalla.

Äänestä

Ei. Nainen. Ihastuin itse persoonaan. En aikaisemmin huomannut koko miestä. Nyt näen hänet todella komeana. En vaan saa muilta komppaa tälle, koska eivät tunne samoin.

Äänestä

kyllä sillä on, olen ollut ja tulen olemaan parin muodostuksessa sivusta seuraajan osassa, koska minulle ei ulkonäköä ole jaettu, eikä tosin muitakaan avuja.

Äänestä

Miehet on visuaalisia ärsykkeitä tarttevia, joten heille ulkonäkö varmaan tärkeämpi. Nehän niitä kuviakin tarttee kun menee kädelle.

Naisena sanon että mua panettaa enemmän tietynlainen käytös. En kiihotu ulkonäöstä miesten tavoin vaan käytöksestä ja luonteenpiiretistä

eli ei ole ulkonäkö tärkeää

Äänestä
  • tällä naisella tämä sama vastaus....vaikka ois miten komea mies,niin jos käytös on huonoa tai muuten ei synkkaa niin ei tuu vaan mitään......

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Perustele? Oletko mies vai nainen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu