Degu

Onko tässä palstassa joku jolla on degu?Kertokaa onks se vaikeehoitonen ja onko se muutenkin kiva jyrsiä joka kantsii hankkia:)
1123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mun degut ovat todella vilkaita riippuu millaista eläintä haluat jos haluat eläintä jotka ovat vilkkaita ota Deguja.minun mielestä ei sitä oikeestaan vaikee hoitoseksi voi sanoa kun sillä ei ole ruokavalio kovin erikoinen.On kyllä todella kiva ja touhukas jyrsijä suosittelen. :) JA huomaa että älä ota vaan yhtä degua niitä pitää olla enemmän mieluiten kaksi kappaletta samassa häkissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä täällä hei kirjoitti:

Onko tässä palstassa joku jolla on degu?Kertokaa onks se vaikeehoitonen ja onko se muutenkin kiva jyrsiä joka kantsii hankkia:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu