Kuunnelkaamme:
https://www.suviseurat.fi/2013/media/saarnat/20130630_1050_Olli_Lohi_fi.mp3
Kääntykää, nöyrtykää parannukseen
7
89
Vastaukset
Ellei ihminen käsitä mitä kristinuskossa tarkoittaa parannus, niin hän harhailee koko elämänsä, yrittäen jalostaa langennutta lihaansa Jumalalle mieluiseksi.
- Anonyymi
Suviseuroissa ei tehdä parannuksia. Siellä uskottelun jälkeen ihmispoloinen luulee tehneensä parannuksen mutta on raatelevien susien armoilla.
- Anonyymi
Ei tarvitse harhailla kun ei ole uskonhoureissa. Minuapa se paskiainen ei paistikseen kyllä pistä, joten voin jättää pystyynmarinoinninkin vähemmälle .
- Anonyymi
Keneen Saul teki parannuksen?
Ei JUmalaan, vaan Jumalasta Jeesukseen, ja vasta näin löysi Isän.
Olette VL;t samassa tilanteessa, tehkää Parannus Jeesukseen.
r - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keneen Saul teki parannuksen?
Ei JUmalaan, vaan Jumalasta Jeesukseen, ja vasta näin löysi Isän.
Olette VL;t samassa tilanteessa, tehkää Parannus Jeesukseen.
rMiten toimia vl- jäsenenä? Teen joka päivä syntiä, soitan saarnamiehelle ja hän antaa puhelimessa kaikki synnit anteeksi. Uusi päivä ja sama toistuu.
Olenko siis syntinen vai enkö ole? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keneen Saul teki parannuksen?
Ei JUmalaan, vaan Jumalasta Jeesukseen, ja vasta näin löysi Isän.
Olette VL;t samassa tilanteessa, tehkää Parannus Jeesukseen.
rSinunkin olisi hyvä tutustua, mitä on parannus.
http://www.angelfire.com/poetry/luther/concordia.html#12 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten toimia vl- jäsenenä? Teen joka päivä syntiä, soitan saarnamiehelle ja hän antaa puhelimessa kaikki synnit anteeksi. Uusi päivä ja sama toistuu.
Olenko siis syntinen vai enkö ole?eli et ole ymmärtänyt mitään Raamatullisesta kristinuskosta.
sääli ja siinä menee koko elämä.
jos nyt aluksi tulisit uskoon, siitä voisit aloittaa sen uskovana olemisen ja elämisen.
sitten ei tarvitse enää soitella saarnamiehille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.2084840Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html183980Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2193696Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1253034Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1573005Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis592927Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat152541Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos642502Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien822305En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa132115