Ei taija arvata uutta yaristakaan

ostaa on näköjään RANSKALAINEN onko ranskalaiset pilannu jo toyotankin?

https://fi.wikipedia.org/wiki/Toyota_Yaris

Sähkövikoja jne tiedossa kun ranskalaiset päässeet sörkkimään toyotaa voi viheliäinen että rupes ottaan aivoon pitääkö niitten niitä oikosulku sähköjään joka autoon yrittää tuoda samalla pilataan kunnon autot!
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pelastaneet. Aygot putkahtelee samalta PSA:n tuotantulinjalta kuin Citroen C1 ja Peugeot 108. Aygo on muutamassa laatuvertailussa ollut paljon luotettavampi kuin mm. sähkövioista kärsinyt Nauris, joka jäi mm. perintesenä laadun perikuvana pidetyn Renauilt Meganen taakse.

Tojon omaa laatuosaamistahan ovat oikuttelevien sähköjen ja bugisten ohjelmistojen (moottorinohjauksen kaatumisesta johtuneet hallitsemattomat kiihtymiset) edustaneet mm. MMT robottivaihteisto sekä D4D kertakäyttödieselit. Niillähän tolloloota pilasi maineensa niin perusteellisesti, että joutui luopumaan dieselien valmistuksesta kokonaan. Vaikka asia yritettiinkin esittää ympäristyösyillä yms. jargonilla.

Aygosta saatujen hyvien kokemusta ja omien floppien (D¤D, urpo Cruiser ym) tolloloota on palannut alkuperäiselle linjalleen - kopioimaan muita valmistajia (mm. VHS kopiomaasturi, joka haluaisi kopioida datsun kasvaimen ja Honda CRV:n menestysreseptin) sekä uudelleenbrändäämään parempien valmistajien tuotteita.

Tollolootan urheiluauto on Subaru, johon on vaihdettu vessanpöntön kantta esittävä logo keulaan. Tollolootan pakettiauto on PSA:n tuote, johon on vaihdettu vessanpöntön kantta esittävä logo keulaan. Ja ny Varis jatkaa samalla linjalla = laatu nousee?

Äänestä

Mitenkäs ne muut kestävät Toyotat kun nekin valmistetaan Euroopassa.

Lapsi parka. Älä viitsi.

Äänestä
  • Asia on niin että minä tiedän tuon romumaan tekniikan tyhmästä päästä senkin kerran käynyt läpi ja sen jälkeen asia on ollut selvä minulle ei tule koskaan autoa jossa on karvankaan vertaa nuitten ranskalaisten kuminaama lässyttäjien tekniikkaa. Ne vaan on paskoja fakta mikä fakta! Täytyy pohtia fiestan ja polon välillä. Minun autossa ei mitään ranskalaista ser jäte paskaa sähköä ole se on varma ennemmin kuljen vaikka taksilla.

    Äänestä

Toyota Vitz, varsinainen vitsi.

Äänestä

Ranskis mikä ranskis, vähä bähee biili kukkahattutädil?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ostaa on näköjään RANSKALAINEN onko ranskalaiset pilannu jo toyotankin?

https://fi.wikipedia.org/wiki/Toyota_Yaris

Sähkövikoja jne tiedossa kun ranskalaiset päässeet sörkkimään toyotaa voi viheliäinen että rupes ottaan aivoon pitääkö niitten niitä oikosulku sähköjään joka autoon yrittää tuoda samalla pilataan kunnon autot!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu