Hei! Millainen on San Franciscon julkinen liikenne verrattuna Helsinkiin?
Vastaukset 5
- Anonyymi
Tietääkseni auto kannattaa vuokrata, koska ihmiset ovat tottuneet siihen, että kaikkialle mennään autolla. Julkisilla kestää, ja kannattaa ehkä varata majoitus eri puolilta San Fransciscoa, niin voi perehtyä eri alueisiin paremmin.
- Anonyymi
San Franciscossa pärjää turistina autotta aivan yhtä hyvin kuin Helsingissäkin. Pysäköinnin poskettomat hinnat kannattaa ottaa huomioon, mikäli auton vuokraukseen kuitenkin päädyt. Edellisellä reissulla auto pysyi hotellin parkkihallissa lähes koko sielläoloajan, josta kuitenkin veloittivat 60 taalaa yö.
- Anonyymi
Moikka! Olen ajokortiton, koska minulla on likinäkö ja kiitos vielä vastauksista! Selkeytti hiukan, ainekin myös on paljon ratikkoja san franissa.
T. AP - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Moikka! Olen ajokortiton, koska minulla on likinäkö ja kiitos vielä vastauksista! Selkeytti hiukan, ainekin myös on paljon ratikkoja san franissa.
T. APSanfranissa on kahdenlaisia historiallisia raitiovaunuja: kaapeliraitiotiet ja pari vähän uudempaa museolinjaa. Nämä ja Hop on Hop off riittävät kaupungissa liikkuvalle turistille.
https://i0.wp.com/www.streetcar.org/wp-content/uploads/map-170714.png?ssl=1
Sitten on muita linjoja niin, että Sanfranissa on julkisen liikenteen osuus työmatkaliikenteessä koko länsirannikon suurin, vähän yli 30 %. Jos pysyy keskustan alueella, pärjää julkisella.
Viinikohteista kannattaa ehkä valita Sonoma, ei Napaa. Sen keskusta on kompaktimpi kuin Napan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sanfranissa on kahdenlaisia historiallisia raitiovaunuja: kaapeliraitiotiet ja pari vähän uudempaa museolinjaa. Nämä ja Hop on Hop off riittävät kaupungissa liikkuvalle turistille.
https://i0.wp.com/www.streetcar.org/wp-content/uploads/map-170714.png?ssl=1
Sitten on muita linjoja niin, että Sanfranissa on julkisen liikenteen osuus työmatkaliikenteessä koko länsirannikon suurin, vähän yli 30 %. Jos pysyy keskustan alueella, pärjää julkisella.
Viinikohteista kannattaa ehkä valita Sonoma, ei Napaa. Sen keskusta on kompaktimpi kuin Napan.Viinialueiden katsastukseen kannattaa harkita myös limousine palvelua. Kaliforniassa se ei ole vain rikkaiden hupia, vaan hinnat voivat olla ihan kohtuullisia. Helppo tapa oli hoitaa se hotellin kautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va581666Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3651162- 137950
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu14784Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63622- 41598
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa90558- 46542
- 45498
- 47485