Nyt näköjään sysmän säästöpankkikin aloittaa alas ajon jonka osuuspankki jo aloitti tällä menolla sysmässä ei kohta ole yhtään pankkia vaan kaikki ei hoida asioitaan netissä eikä kaikki edes osaa että alamäki alkoi !
pankit sysmässä
Anonyymi
1055
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Selvä markkinarako, ei muuta kuin ryhdyt pankkiiriksi.
Mistä saa luvat ja saako starttirahaa bisneksen pyöritykseen ? kysyy epätietoinen sysmästä?
Ei haittaa , samahan se voihan setelit sulloa vaikka patjan pehmusteeksi kun eihän pankkien säästötilin korko ole kuin nolla.
Joo ei voi puhua pankkipalveluista kun kaikki tapahtumat maksaa vaikka omalta tililtä maksaa eikä pankissa kohta palvella ketään jos asiakkaat siirtyy kotikoneella maksamiseen ei voida enää puhua palvelusta mitään pankkit kuitenkin käyttävät asiakkaiden rahoja oman liiketoimintansa pyörittämiseen ja asiakkaiden tileille eivät kuitenkaan maksa korkoa ! Ennen vanhaan kehoitettiin säästämään ja rahoille maksettiin korkoa ja palkittiin kun isompia summia pankkiin vei nykyään ei saa kuin kylmää kättä !
Eihän nykyään enää pankkiin saa edes mennä kuin ajanvarauksella mikä lie pankeilla on saada asiakkaat ulos pankista vai onko niin ettei köyhäkansa muuta kuin rasite pankeille ja vievät vain hiekkaa pankin lattioille !
No joo, ymmärrät varmaan enemmän pankkitoiminnasta, kuin oikeinkirjoituksesta, sillähän sitä pankkiiriksi pääsee.
Sysmässä riittää kaikenlaisia oikeinkirjoituksen asiantuntijoita, mutta numeroista kukaan ei tiedä yhtään mitään - humanisti kommarien kommuuni.
Puolue politiikka pilaa monta hyvää asiaa kun asiat pitäis hoitaa asioina eikä politiikalla !
Kylläpä sait idiootti sisällettyä lyhyeen lauseeseen monta kirjoitusvirhettä ja muutenkin päättömän toteamuksen. Olisit käynyt edes peruskoulun loppuun. Toisaalta oman tyhmyyden julkituominen todennäköisesti helpottaa tuskaasi, joten säälien ymmärrän ulostulosi. Ilmeisesti nukut hyvin, koska et ymmärrä todellisesta elämästä mitään. Valitettavasti ennuste pärärjäämiseen elämässä on kohdallasi huono. Mutta se ei todennäköisesti sinua huoleta, ainahan sossusta sen verran rahaa saa.
On sitä rahaa sen verran ettei tarvi sossuun mennä tulikohan tämä nyt oikein kirjoitettua etten tule väärin ymmärretyksi ?