Lukemisen arvoinen kirja. Naispuolinen saksalainen poliisi on kirjoittanut.
https://www.kansalainen.fi/kirja-naispoliisin-rankka-arki-monikulttuurisessa-saksassa/
Joko näin Ruotsissakin?
6
184
Vastaukset
- Anonyymi
Ruotsissa asuvien kannattaisi lukea norjalaisen naistoimittaja Hege Storhaugin kirja "Islam - Yhdestoista vitsaus". Se on käännetty myös ruotsinkielelle nimellä "Landsplågan islam" vuonna 2016.
Kerran yritettiin saada käsiin ruotsinkielistä versiota kyseisestä kirjasta. Se oli kuitenkin kaikista mahdollisista kirjakaupoista loppuunmyyty eikä sitä löydy antikvariaateistakaan.
MUTTA se oli aivan yllätyspommi, ettei kyseistä kirjaa löydy ruotsalaisista kirjastoistakaan!!!! Katsottiin ympäri Ruotsia kunnallisten kirjastojen hakukoneilta, niin useimmissa niissä ei ollut kyseistä kirjaa ollenkaan?!?! Miettikää minkälaista vaientamista Ruotsissa harrastetaan. Edes islamista asiallisen kriittisesti kirjoittavia kirjoja ei hankita kirjastoihin, jotta ihmiset voisivat niitä lukea. Kirjan kirjoittanut Hege Storhaug on asunut Pakistanissa ja hänellä on tuntee paljon muslimeita. Kyseisen kirjan voi kuitenkin ostaa suomenkielisenä nettikaupoista ja Suomesta sen voi lainata kirjastoistakin.
https://www.booky.fi/tuote/hege_storhaug/landsplagan_islam/9789163910814
https://www.booky.fi/tuote/hege_storhaug/islam_yhdestoista_vitsaus/9789527197110- Anonyymi
On tullut ruotsinkielinen kirja islamista.
Johan Westerberg: Islamismen i Sverige
Voi tilata. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On tullut ruotsinkielinen kirja islamista.
Johan Westerberg: Islamismen i Sverige
Voi tilata.Hyvä juttu, mutta osaatko kertoa, miksei tuota Hege Storhaugin kirjaa saa Ruotsin kirjastoista? Ruotsinhan piti olla avoin ja moniääninen sivistysvaltio. Miksei norjalaisen islamia tuntevan naistoimittajan teos ole päässyt ruotsalaisten kirjastojen valikoimaan? Suomessa kyseinen teos on hankittu moniin kunnankirjastoihin ja sitä lainataan ahkerasti.
- Anonyymi
Aloittaja kysyi "Joko näin Ruotsissakin"? Vastaan "Ei, vaan paljon pahemmin".
- Anonyymi
Sorry,
Kirjan nimi:
Islamismen i Sverige - Muslimska Brödraskapet
av Johan Westerholm (eli ei Westerberg vaan Westerholm) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sorry,
Kirjan nimi:
Islamismen i Sverige - Muslimska Brödraskapet
av Johan Westerholm (eli ei Westerberg vaan Westerholm)Lisää tietoa ja taustaa
https://www.gp.se/debatt/så-har-islamisterna-byggt-upp-sin-maktbas-i-sverige-1.11763841
Olisi aika havahtua huomaamaan että missä mennään. Sano.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 944600
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2261823- 761450
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401150Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3221085Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051070- 501069
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1471027- 1111009
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85964