Eli siis oon 05 tyttö ja ihastunu aika raskaasti yhteen pari vuotta vanhempaan poikaan. Poika ei oo ehkä niitä suositumpia mut ite ihastuin heti kun näin hänet. Poika on aika ujo mutta joka kerta kun hän huomaa minut niin hankiiutuu toosi lähelle ja katsoo silmiin. Itsekin yritän aina katsoa häntä silmiin mut hän kääntää katseensa heti pois. Hän myös on tehnyt sitä että hän menee mun kaapin lähelle ja katsoo vaan mua ku säädään jtn helvettiä mun kirjojen kaa koska oikeesti aina ku se on lähellä nii tapahtuu jtn aivan hirveän noloa :D. Kerran menin hänen luokseen puhumaan mut hän säikähti ja juoksi pois. Sen jälkeen itsekin säikähin ja itkin sen päivän. Niin siis en nyt ymmärrä et mikä homma ku tätä on jatkunu jo tosi monta kuukautta. Nii kiinnostaako tätä jätkää ollenkaa mä vai oonko vaa vitun kusipää. Kiitos jos voitte auttaa!!! Plus en oo ulkonäöltäni vissii mistää huonosta päästä!!
Mistä tietää että poika on kiinnostunu?
3
203
Vastaukset
- Anonyymi
No tuo kuulostaa kyllä hieman mielenkiintoiselta käytökseltä, Jos hän kerran vain yhtäkkiä juoksi pois. Mutta sen voin sanoa että tuon perusteella se hieman siltä vaikuttaa että voisi olla ihastunut tai kiinnostunut.
Itse olin ainakin yhden tytön kanssa sellainen että kun olin ihastunut siihen nii katseeni osui automaattisesti kokoajan siihen kun olin niin ihastunut. Sitten myöhemmin vaikka olin oikeasti edelleen ihastunut häneen aika voimakkaasti nii olin katseellani sellainen että ikään kuin edes tietäisi hänen olemassa olostaan. Yritin välttää siis hänen kanssa katsekontaktia vaikka olin kovasti ihastunut.
Eli siis varsinkin ujoista pojista sitä on vaikea saada selville. Keskustelemalla tosin tämäkin asia selviää, eli keskustelua vaan kehiin.
Tosin ette te tytötkään ole aina älyttömän helppoja tulkita, sillä yksi tyttö tuntui aina välillä vilkuilevan minua päin ja välillä tuli ihan puun takaa juttelee niitä näitä vaikka itse en hänelle mennyt puhumaan oma aloitteisesti yhtään mitään ja joskus jopa kehui aivan yhtäkkiä jotain minun ulkoista piirrettä ihan puun takaa vaikka ei edes sitä ennen puhuttu mitään. Ja sit ku kerroin hänelle että olin ihastunut häneen nii hän ei sitten ollutkaan. Tosin silloin kun on ihastunut nii silloin saattaa vähän kuvitella ja todellisuus vääristyä mutta tarkoitan vaan että ihmisiä on joskus tosi vaikea tulkita. Keskustelua kehiin nii eiköhän se selviä!!! Moi!
Voi hyvinkin olla, että myös poika on ihastunut sinuun. Kuten tiedät ja kuvailit, ihastuminen saa käyttäytymään hassulla tavalla ja mokailemaankin. Joskus myös ihastumisen kohteena oleminen voi jännittää tai pelottaa ja tällaisestakin voi olla kysymys. Varsinkin jos ihastuksesi kohde on ihastunut myös sinuun, hän voi myös pelätä mokaavansa ja siksi vältellä kohtaamista. Ehkä hänellä ei ole kokemusta tällaisesta tilanteesta? Myös mahdollinen kiusatuksi tuleminen tai sydänsurut voivat pelottaa jo etukäteen.
Jos se sinusta tuntuu luontevalta, voit kertoa ihastuksen kohteelle tunteistasi. On aina mahdollista, että tunteet eivät ole molemminpuolisia, mutta jos olet valmis ottamaan sen riskin, kertominen kannattaa. Jos et saa tunteillesi vastakaikua, se ei johdu sinusta eikä ulkonäöstäsi. olet arvokas juuri tuollaisena.
Rohkeutta ja kaikkea hyvää tulevaan!
t. Reetta Joensuun NettiSaappaasta- Anonyymi
Älä missään nimessä kerro pojalle olevasi ihastunut, säikähtää. Ala kaveriksi ja tutustu. Et ehkä saa poikaystävää, mutta ystävän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san271652Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621147- 501130
Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661097Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j3731029Martina ja jalkapalloilija2
Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?182960Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka58955Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta153942- 89887
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu114878