Therese Johaug voitti 15km hiihdon melkein 4 minuutilla eikä ollut maalissa yhtään väsynyt vaikka hiihti täyilla koko matkan, kun muut kaatuili maaliin tullessan. Miesten hiihdossa 9 parhaan joukossa 8 norjalaista. Mitä ihmeen doupingia nää vetää ei yksi maa voi olla vuodesta toiseen noin ylivoimainen.
Mitä DOUPINGIA nuo NORJALAISET vetää?
18
153
Vastaukset
- Anonyymi
No Norjassa harjoitteluun vain panostetaan enemmän rahaa ja aikaa
- Anonyymi
hehheh
- Anonyymi
"harjoitteluun"
- Anonyymi
Paskapuhetta sano Anderson. Norjan öljyrahat riittää hyvin doping-tarkastajien voiteluun. Kuinka kukaan edes viitsii katsoa tuollaista skeidaa, pelkää katsojien kusetusta koko hiihto nykyään.
Suomalaisetkin hiihtäjät voisi alkaa harrastaa vaikka ryyppäämistä, joku taisi alkaakin. - Anonyymi
Paskapuhetta sano Anderson. Norjan öljyrahat riittää hyvin doping-tarkastajien voiteluun. Kuinka kukaan edes viitsii katsoa tuollaista skeidaa, pelkää katsojien kusetusta koko hiihto nykyään.
Suomalaisetkin hiihtäjät voisi alkaa harrastaa vaikka ryyppäämistä, joku taisi alkaakin. - Anonyymi
Suorituskykyä ei voi ostaa rahalla, eikä kyllä harjoittelu- tai palautumisaikaakaan. Sitä on kaikilla saman verran. Jokainen joka ymmärtää vähänkään treenaamisen päälle, tietää, että voimaa ja kestävyyttä voidaan parantaa ainoastaan kyseisiä ominaisuuksia stimuloimalla. Rahan määrä ei ole tässä olennaisinta. Toki jos on eniten rahaa, niin sillä saa kalleimmat ja kehittyneimät "mömmöt" ja niille tarvittavat peiteaineet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paskapuhetta sano Anderson. Norjan öljyrahat riittää hyvin doping-tarkastajien voiteluun. Kuinka kukaan edes viitsii katsoa tuollaista skeidaa, pelkää katsojien kusetusta koko hiihto nykyään.
Suomalaisetkin hiihtäjät voisi alkaa harrastaa vaikka ryyppäämistä, joku taisi alkaakin.juu kattelen mieluumin lateksi maalin kuivumista kuin turskia jotka irvistelee palkinto pallilla.
- Anonyymi
Ne vetää "turskaa"....
- Anonyymi
Ai mitäkö dopingia norjalaiset vetävät? Ettekö enää muista, että vastaus tähän kysymykseen saatiin jo vuonna 2016 Johaugin kärytessä ja kyseinen aine on nimeltään Klosteboli. Kyseinen hormoni kasvattaa lihasmassaa, nopeuttaa palautumista ja ehkäisee ylirasittumista.
- Anonyymi
No eihän tuo Johaug 15 km kisaa suinkaan 4 minuutilla voittanut. Kyseessä on ero kaikkien 6 kilpailun jälkeen mitä viikon aikana Ski Tourilla hiihdettiin. Tämä viimeinen 15 km oli takaa-ajo ja siitä johtuu noin suuri aikaero. Jakobsen hävisi 44 sekuntia ja oli toinen. Pärmäkoski 1,04 ja oli kolmas. Nämä tämän 15 km oikeat ajat.
- Anonyymi
tiedetään, mutta ei yksi voi ilman vilppiä olla noin ylivoimainen kisa toisensa jälkeen paitsi sprinteissä. Ja muutenkaan miestenkisassa 6 ekaa norjalaista yhdistetty 4 ekaa norjalaisia naisten hiihto kolmoisvoitto norjaan. Ja mäkihypyssä norjalaiset yleensä voittaa samoten ampumahiihto alppilajit norjaan voitto. Ei mitään järkeä.
- Anonyymi
Norskien nivuset on voideltu silavalla.
- Anonyymi
Mehän saatiin voiteluvastaus jo Lahdessa oliko 2001, sauvathan siellä pyrkivät katkeilemaan meikäläisiltä, yhdeltä jos toiseltakin, niin paljon oli voimia lihaksissa...
- Anonyymi
Veisatkaa Eino Leinon Hiihtäjä Virsi, nro 101 virsikirjassa, turskadooppeja ei Eikan aikaan tunnettu ja suomalaiset metsätyömiehet veivät mitalit sekä rasvapalkinnot hiihtokisoissa.
- Anonyymi
viimeviikonloppuna norjalaisille miesten hiihto kutoisvoitto yhdistetty neloisvoitto naisten hiihto kolmoisvoitto. Ei tuossa paljoa ole järkeä tai mielenkiintoakaan.
- Anonyymi
Kaatuilu on suurta teatteria, kansa luulee urheilijan antaneen kaikkensa. Tosiasiassa ainahan nuo sanovat tekevänsä kaikkensa, katsotaan mihin se riittää. Jos maalissa ei kaadu, saattaa apurahat olla menetetty ja joutuu töihin.
- Anonyymi
Kateellinen suomi paska kansa.Toivottavasti saatte miljoona pakolaista rakkaan Vennäjän kautta kesäksi.Me suljemme asein rajat ja Nato auttaa tarvittaessa.Te ette ikinä tule pääsemään edes Natoon siitä me edistysmeiliset FRP tulemme pitämään huolen.
- Anonyymi
Lisäksi teille annetaan hullujenhuoneelle läppärit, joilla voitte kommentoida pahaa oloanne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.737977Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m876043Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,795519Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675436Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1124697Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1202441Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41311Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71304Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa421139Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko501120