Nyt ei kannata lentää missään nimessä ulkomaille! Karanteenin vaara todella suuri! Tartuntojen määrä kasvaa räjähdysmäisesti!
Vastaukset 9
- Anonyymi
Älä vouhkaa. Mene ämpärijonoon kiihkoilemaan omiesi joukkoon.
- Anonyymi
Kela maksaa täyden liksan karanteenin ajalta. Pari ylimääräistä viikkoa pois täältä lottovoittajien maasta olis ihan poikaa!
- Anonyymi
voi voi jäädäänkö me kaikki sitten omiin koppeihimme eristyksiin netin ääreen elämään virtuaalielämää
- Anonyymi
Virtuaalielämää on myös saatann..linen hiihtäminen, marjanpoiminta, sienien keräys, suolla rämpiminen, ämpärijonotus, kaupan avajaiset pahvimukista juhlamokkaa vetäen. Hirveetä umpiota! Lähden pian lennolle lämpimään suopaskasta eroon.
- Anonyymi
Itse asiassa sain tänään sähköpostia (mainoksen) vakuutusyhtiöltäni: Ainakin omaan jatkuvaan matkavakuutukseeni kuuluu Kriisiturva , joka kattaa mm epidemioden aiheuttamia lisäkustannuksia matkalla.
Aloittajalla on ilmeisen huono vakuutusyhtiö.
Lisäksi Kela korvaa tulonmenetyksen, niinkuin tuossa jo aiemmin mainittiin.- Anonyymi
Ei ole mitään iloa vaikka olisi kuinka hyvä vakuutus jos joudut olemaan 2 viikkoa karanteenissa pienessä hotellihuoneessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole mitään iloa vaikka olisi kuinka hyvä vakuutus jos joudut olemaan 2 viikkoa karanteenissa pienessä hotellihuoneessa.
Ota riittävän suuri hotellihuone.
- Anonyymi
No ennemmin mä siellä hotellihuoneessa aikani vietän täysihoidolla ja täydellä palkalla kuin työpaikalla.
- Anonyymi
Kyllä se hotellihuone täysihoidolla ja täydellä palkalla kotiolot ja työpaikan aina voittaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251905- 128865
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123657- 54598
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90565- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko63503Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi270491- 12487
Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34463Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9449Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota32441Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51425- 58422
- 41416
S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan9407Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27406