Aina jokin menee pieleen, ihastuminen on yksipuolista, toinen on varattu, asuu 500 kilometrin päässä tai ei kykene suhteeseen jostain syystä. Onko teidän muiden helpompi löytää kumppania?
Ihastun vääriin naisiin
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sama ongelma täälläkin, mutta minkä sille tekee. Meitä on liian vähän:(
Joo,mä olen ihastunut varattuun opiskelu kaveriin.
Hän ei ole kiinnostunut minusta.
Mun veljen tyttöystävä (31 v nainen) on ihastunut muhun, humalassa se on saunassa suudellut mua ja kerran humalassa myös paljastanut sen.
Muutenkin käyttäytyy, niin että välillä kuumottaa sen seurassa kovasti.
Mut en siis ole hänestä kiinnostunut.
Mun paras kaveri soittaa mulle aina pienessä hiprakassa, kun haluaa lempeä.
(muuten naimisissa miehen kanssa)
Kun nää kaikki voisi yhdistää ja saisi sellaisen suhteen,
että olisi se ihastus, joka olisi myös kiinnostunut musta, sekä olisi mun paras kaveri.
Joten jumissa näistä ihmisissä.
Minkä ikäinen olet?
Itse olen 35 v.
Mulle taas on tullut ehdotuksia miehen kanssa naimisissa olevilta naisilta, mutta en ole kiinnostunut varatuista.
Minullekin on sattunut tuommoista, varmaan kaikille on, ei sille oikein voi mitään, kun ihastumisen tunnetta ei voi itse hallita.
Totta. Sitä voi onneksi hallita kuinka pitkäksi aikaa jää roikkumaan tilanteeseen ja mitä tulkintoja siitä tekee.
Niin, ihmiset on hirveän erilaisia, minä olen vähän semmoinen romanttinen herkkis, minä ihastun tosi harvoin, vaikka minä tykkään ihmisistä, niin harvoin kukaan aiheuttaa minussa semmoista vaikutusta, sitten kun joku aiheuttaa, niin minä en noin vaan sitä kykene unohtamaan, mutta en minä missään hirveässä huurussa ole tietenkään, kun mitään ei ole edes tapahtunut ikinä, eikä voi enää tapahtuakaan, kun minä en enää edes näe ihastustani missään, minulla ei muuten ole ollenkaan semmoista tulkintaongelmaa kuin joillakin muilla, kun minä havainnoin automaattisesti kaikkea niin paljon, että vähempikin informaatio riittäisi, minä olin juuri eräässä tilaisuudessa, missä meditoitiin ja siellä oli todella kaunis äänimaailma, tiedätte ehkä mimmoinen ääni kuuluu äänimaljoista, semmoinen ääni väreilee koko vartalon lävitse, siellä oli myöskin ihania pastellivärein maalattuja kuvioita lautalattiassa, ja minä katsoin matalalta ikkunasta merelle. Niin, pääpointti on, että minä en ole semmoinen ihminen, joka tuosta noin vaan pistää kaikki jutut siististi neliönmuotoiseen pakettiin, mutta onneksi minä ihastun hyvin harvoin, ja useimmiten ne jutut on päättyneet onnellisesti.