Oli oika päätös lopettaa lehden tilaus vuosia sitten. Uteliaisuus kuitenkin voitti, tässä päivänä muutamana aukaisin kuitenkin lehden, jo pääkirjoitus sai katumapäälle. Meneekö tällainen aivopesu ihan oikeasti läpi terveelle ihmiselle siis sellaiselle joka ei usko ihan kaikkea mitä koetetaan syöttää.?
Sopiva paikka kyseiselle julkaisulle löyykin ulkohuussista.
Savon sanomat
8
64
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä lehti on sananvapauden vihollinen, asialliset kommentit poistetaan välittömästi. Sen tien päässä ei hyvä heilu pitkässä juoksussa.
- Anonyymi
Lehden asenne on jo pitkään ollut vain poliitikkoja nuoleskeleva ja tavallisia kansalaisia vastaan oleva. Aina on pyrkimys lehdessä nolata kansalaiset kuin halvoissa lööppilehdissä.
En ole koskaan SS-lehteä tilannut enkä aio tilatakaan. Olen vain lukenut sitä joskus esim. työpaikalla jos ei kerrassaan mitään muutakaan tekemistä ole...
- Anonyymi
Savon Sanomat Finnpulpin mainoslehti. Vieläkin mainostaa Finnpulpia vaikka KHO:n päätöksestä on kaksi kuukautta.
Useamman kerran Savon Sanomat on pyyhkinyt pöytää Julkisen Sanan Neuvostolla.
"Journalistin ohjeet edellyttävät, että tiedotusvälineet erottavat selkeästi toisistaan ilmoitukset ja toimituksellisen aineiston sekä torjuvat piilomainonnan." - Anonyymi
Perussuomalaisia saa näköjään mollata jopa väärin perustein. Ihan pääkirjoitusta myöten. Yritäpä oikaista niin asiallinen kirjoituksesi poistetaan.
Sen sijaan säestävät huutelijat ja samaa virttä veisaavien mielipiteitä ei sensuroida.
Se on moro ja tattis, ikinä en aukaise noin röyhkeän puolueellista lehteä joka rikkoo sananvapautta vapaassa maassa. - Anonyymi
Päivän lehteen oli kaivettu eläkkeellä oleva Savon Sanomien toimittaja Ryynänen puolustamaan Finnpulpia. Kova hinku Savon Sanomilla on kyseenalaistaa KHO:n laillista päätöstä.
- Anonyymi
*
Savon Sanomien alkuperäinen nimi on Suomen Shamaanit. Jos et noitana tuota tiedä, et osaa omaa historiaasi, mutta EI SE MITÄÄN, kohta sattuu happopäähän, kun sähköt ja tv-lähetykset sekä internet ja lehdet plus RADIOT lakkaavat toimimasta kokonaan siellä Kuopion laaksossa eli koko Kuopion läänissä. Syyn tiedätte.
Terveisin,
Tietäjä Moinen
*- Anonyymi
Savon Sanomien alkuperäinen nimi oli Sonta Silimä.
Anonyymi kirjoitti:
Savon Sanomien alkuperäinen nimi oli Sonta Silimä.
Käväisin muutama viikko sitten Kuopiossa ja silmäilin läpi päivän Savon Sanomat. Lehti yllätti minut positiivisesti. Todella mielenkiintoisesti kirjoitettuja juttuja ja uutisia. Toivotan lehdelle pitkää ikää ja paljon uusia tilaajia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291323
- 100851
- 75660
- 50567
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11491ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40464Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m151427Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30397Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372- 25368