Minullakin on.
Sittenhän meitä on täällä neljä!
Eikö olekin mielenkiintoista...
Sittenhän meitä on täällä neljä!
Eikö olekin mielenkiintoista...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Niin, varvasluiden yhtymistä odotellessa.
Olen unohtanut varpaitteni yhtymisen, hyvä kun muistutit , lienee jakomieltä.
Mitäs yhtymistä se tämän päivän pankkiasiointi on ?
Yritin mennä netti-pankkiin asioimaan , niin eihän se enää pelkällä tietokoneella toimikkaan ?
Vaan, sulla on oltava äly-känny lisäksi, sanoin nuori kloppi paikallisessa pankissa.
Tosin tuossa netin viestissä pyydettiin ainoastaan puhelin numero ?
Saa nähdä koska pitää olla sähkö-autokin pihassa, että saa hoidettua omat pankki asiat !!
Tämähän se on sitä paljon mainostettua kehitystä! Jota lupasivat kun liitymme Eurostoliittoon.
Niin, tuo nuori kloppi pankissa alkoi tenttaamaan yhtä jos toista, siellä pankissa, et kertoo mun omantilin saldon . eli, ei enää näköjään riitä sielläkääm pelkkä henkilöllisyystodistus tai passi ?
Oudoin kysymys oli minusta se, että onko minun suvussa politiikkoja ? no kyllähän nyt jokaisella AITO suomalaisella sellaisia on suvussa vaikka ei olisi aivan lähi suvussa.
Kun tuo kysymys tuli noin yllättäin , niin en osannut het vastata että tottakai on, ja jopa äitini puolelta ite sossu pressä Ahtisaari. Mut, onneksi hän on aika kaukainen sukulainen minulle.
Puhut selvästi meidän pääomapiirien keskuspankista eli Nordeasta
Eilen sain postitse uuden pahvisen tunnuslukukortin - tämä on siis aivan totta
Siinä on kyllä uhkaus alussa
kortten käyttö loppuu kevään 2020 aikana ... lässyä
pääomapiireissä ei tietenkään kukaan käytä kännykkää pankkiasioissa, kauheaa suttua ja google vakoilee
Oikein kovilla pääomapiiriläisillä on vain parsakaalilenkki seteleiden ympärillä
eli käytämme tällaista tai USA-mallista klemmaria, ei pientä eurooppalaista
https://2paragraphs.com/2015/10/broccoli-wad-what-happened-to-the-mob-guy-money-band/
Pääomapiirit kokoontuvat seuraavaksi 25.3. klo 13, mässäily alkaa 11, yleensä vehnäsämpylä ja kahvi, Messukeskus, Nordean yhtiökokous, kieli ruotsi
saa puhua suomea ja englantia, Nalle ei esillä eli ei kovin hauskaa
"pressä Ahtisaari. Mut, onneksi hän on aika kaukainen sukulainen minulle"
Onnittelut. Mitä mieltä olit hänestä kun hän näyttää pääomapiireistä käsin kokoomuslaiselta kuten Lipponen ja Vartiainen ja ... Afrikka-Urpilainen hiukan hänkin
Tiedoksesi: Ei tarvitse olla älykännyä. Kaikkiin nettipankkeihin pääsee ilman älykännyä.
Vartiainen totesi taannoin perussuomalaiset onkin äärivasemmistolaisia, oikein, vasemmistolaiset ovat nykyään hyvin kouluttautuneita eli siirtyneet enemmän oikealle kun köyhät ja syrjäytyneet jopa ilman kansakoulun päästötodista ovat hakeutuneet persuihin.
päästötodistusta
Juuri sitä mieltä, että en ole koskaan äänestänyt vasemistoa, vaikka olen SUUREN yksinhuoltaja perheen kakara.
Työnteon aloitin 8-vuotiaana yöllä, ja sitten kouluun, eli , sitä mieltä ole noista eläteistä!
ei minun. minulla päästötodistus. vähäpäästöinen. Eipertsa
Pääomapiireille:+Nordean+päätöskurssi+7,1+e+perjantaina+kello+18:30
Nordean+yhtiökokouksessa+maaliskuussa+päätetään,+että+osinko+on+0,4+e,+maksupäivä+tilille+noin+3.4.+2020
Suoraan+laskien+0,4+/+7,1+eli+5,6+prosentin+tuotto,+vero+25,5+%+käteen+4,2+%
ei+huono,+Nordean+maksamaan+korkoon+verrattuna+jopa+hyvä,+varoitus:+osakkeen+arvo+riippuu+ja+liikkuu+pääomapiirien+tahtiin
Ehkä on skitsofrenia, en enää tiedä olenko kissa vai hiiri, miten leikki jatkuu.
Itsekin olen ajatellut, että jospa minullakin on tuo sairaus, niin ajattelin noinmyös jonkin verran yli kymmenen vuotta sitten. Ehkä se olen minä joka näkee kaikessa jotain kertomista ihmisistä ja sairas mieleni tulkitsee siksi kaiken nurinpäin. Mitään projektia ei ole koskaan ollut olemassakaan. Jotenkin yritän elää tämän asian kanssa vaurioituneena loppuelämäni ajan. Mutta ennalleen en tule enää koskaan, olipa kyse mistä tahansa. Kuulematta mitään, se kaikki mitä näen tulee muistuttamaan siitä aina.
Itse on vaikea itseään diagnosoida, mutta kannattaa "ottaa varteen"
minkalaista palautetta saa ja tehdä johtopäätöksiä.
Tietenkin täytyy olla ajalle sopiva puhelin---netissä.
"Onko sinulla kenties jakomielitauti?"
No ei ole , mutta noista en olisi niinkään varmoja.
https://twitter.com/SwanOfTuonela/status/1233493251140849668
Juoru-ukon aloitus o selkeäst. Tollasii ne o Itä-Suomes. Hiton kateellisii äijii ...
Epäilisin pitemminkin että juoruakan, Länsi- tai Etelä-Suomsta :)
Tuli mieleen jostain hamalta 50-luvulta se mopomies, joka sai tuomion kahden pyöräilijä- ja telttailijatytön tappamisesta jossain Tuliniemessä, missä sitten lieneekin. Hänellä oli muistaakseni todettu skitsofrenia eli suomalaisittain jakomielitauti. En ole tähän päivään mennessä oikein selvittänyt itselleni, millaiset tuon kamalan (?) taudin oireet oikein on. En siis tiedä onko minulla jakomielitauti vai ei.
Kyllä läheiset olis huomanneet.
Hänen nimensä oli Holmström, tai tuli sellainen nimi mieleen. Voi olla väärässäkin.
Muistaako kukaan muu tapausta?
Muuten, onkohan tähän ketjuun kukaan sellainen kirjoittanut, jolla jakomielitauti on?
Voi ollakin. Epäilen kuitenkin vahvasti.
Muistan tapauksen ja sen, että Runar Holmströn hirtti itsensä sellissä
ja jäi epäselväksi oliko hän edes syyllinen niihin tekoihin.