Voittaako Valtteri kauden 2020 mestaruuden?, veikkauksia tänne:
mielestäni ei voita, liian "löysä" (yrittää varmistaa tallipaikkaa kaudelle 2021 Hamiltonin apurina)
Onko nyt Bottaksen aika?
10
178
Vastaukset
- Anonyymi
Bottas ei ole löysä jätkä, mutta sopimuksessa lukee, ettei saa voittaa Hamiltonia mestaruussarjassa. Miksei tämä mene suomalaisten kaaliin?
Eihän Bottas olisi päässyt Mersulle, jos ei olisi tuollaista sopparia suostunut kirjoittamaan. Pascal Wehrlein oli menossa, mutta Bottas vakuutti tallin, koska oli Toton manageroitava. Näkeehän tuon, WB on joutunut muutamassa kisassa antamaan paikan Lewisille, mutta saahan WB jokusia miljoonia tuosta palvelusta sentään. Moni tekee työnsä halvemmalle ja nöyristelee työpaikalla kuspaikkansa säilyttääkseen...- Anonyymi
Näin tehdään muissakin talleissa, ykkönen on ykkönen ja turha antaa satunnaisvoittajan sotkea maailmanmestaruustaistoa.
- Anonyymi
Talli haluaa Hamiltonin rikkovan kaikki ennätykset ja sponsorit tuovat tallille paljon rahaa. Rehellistä kilpailua ei ole ollut formuloissa aikoihin jos koskaan.
- Anonyymi
Tiffany liikaa mielessä eikä ajaminen onnistu.
- Anonyymi
Verstappen ja Hamilton taistelevat mestaruudesta. Ferrari taitaa sortua huonoon autoon?
- Anonyymi
Ferrari-tallissa on liikaa näitä italiaanoja sotkemassa asioita. Suhteilla päästy vakansseihin, joihin eivät kyvyt riitä.
- Anonyymi
F1 historian tylsin F1-kausi on tulossa.
Viime kauden alku sitä jo oli mutta nyt vielä tylsempi. Jep, ei auta Bottaksen kun odottaa että Ham lopettaa, sitten saa ottaa niin monta mestaruutta kun pystyy.
- Anonyymi
Taitaa ensi kauden jälkeen ajaa Skoda Octavialla rallia?
- Anonyymi
Pottasta ei tule ikinä maailmanmestaria.Pelle hermanni hänestä kyllä tulee.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1524071Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4013164Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142088Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa111748Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51158- 741003
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69995Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23901- 52872
- 71859