Sain sädehoitoa rintasyöpääni leikkauksen jälkeen..Tästä on jo muutama vuosi mutta olen potenut sen jälkeen jatkuvaa köhimistä ja limaisuutta, etenkin aamuisin. Keuhkoni kuvattiin ja niissä näkyi hyvin pientä muutosta, kukaan ei kuitenkaan myöntänyt sen johtuvan sädehoidosta. Onko kenelläkään kokemusta tällaisesta, ja miten teitä on hoidettu?
Rintasyöpä ja sädehoito
2
484
Vastaukset
- Anonyymi
Minäkin olen saanut sädehoitoa rintasyöpääni ja minua myös vaivaa tuo aamuinen yskä ja kova limanmuodostus.....Tätä on jatkunut jo kuukausia ja pelkään ettei tämä parane omilla konsteilla....Millaisia kokemuksia teillä jotka olette saaneet sädehoitoa rintasyöpäänne on? Entä mahdolliset keuhkovauriot hoidon jälkeen, miten niitä on hoidettu?
Olisiko teillä rintasyöpäpotilailla kenelläkään myydä LETROTSOLIA (esim. FEMAR 2,5mg tms.) MINULLE LAPSETTOMUUSHOITOON? JONOT on niin pitkät ja mieheni ei oikein ole innostunut juoksemaan lääkärissä, vaikka harras lapsitoive on.... Minulla ohut limakalvo ja vähäiset ja pienet munarakkulat... Maksan vähintäänkin apteekkihinnan ja asun pääkaupunkiseudulla. Ei autoa. EN USKALLA TILATA NETISTÄ ILMAN RESEPTIÄ ':/ MUUTEN: KAIKILLE DIAGNISOIDUILLE RINTASYÖPÄ(Ja syöpä-)POTILAILLE MYÖTÄTUNTOISET PAHOITTELUT JA TOIVONMUKAISTA PARANEMISTA! Toivon, että joku voisi auttaa minuakin....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",265159Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012341- 1382062
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee531915Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171740"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551296Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1341011Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää59910Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.310867Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa140695