ITAG huutokauppa

Anonyymi

Soittivat tästä The International Timeshare Auction Group ITAG ja tarjosivat jälleenmyyvänsä lomaosakkeemme ja saisimme siitä 10000 euroa. Menisi ulkomaiseen huutokauppaan. Piti mennä kaupaksi muutamassa viikossa. Maksoimme huutokauppakuluja 995 euroa. Tästä on jo noin vuosi ja osake on silti myymättä ja yritys ei enään vastaa kyselyihimme. Onko muilla samanlaisia kokemuksia?

11

2288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten niin firmaa ei ole olemassa? Sopimuspäällikkö Tomi Helin soitteli muutama viikko sitten Teneriffalta ja halusi laittaa viikkomme huutokauppaan. Meidän kulut alkuun 995 euroa mutta saisimme sitten kun oske myyty noin kuukaudessa reilu kymppitonni. Kuulosti kyllä äkkiseltään aika erikoiselta tarjoukselta. Hyvä kun osui tämä keskustelu silmiin. Aika epäileväisin mielin seuraan tilannetta ja en nyt alkuun ainakaan tee sopimusta. Muilla kokemuksia?

    • Anonyymi

      Ei tota yritystä edes oo. Rahat tais män. Heh heh. Kantsii ottaa selvää onko etes yritystä olemassakaan.

    • Anonyymi

      Ei ne ota myyntiin ellet maksa markkinointimaksua esim. 995€

    • Anonyymi

      Onko ollu onnistumisia kaupoissa? Meillä harkinnassa myynti saariselän osakkeella.

    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1489
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      67
      1275
    3. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      228
      1246
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      204
      1246
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1070
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1019
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      953
    8. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      933
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      85
      863
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      818
    Aihe