Penis ongelma

Anonyymi

Hei. Mulla on ahdas esinahka ja nyt mun esinahan alta löyty Valkosta töhnää ja terska on arka siitä. Esinahan pää on punainen ja kirvelee. Millä kotikonsteilla tää lähtis pois.

3

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja olen sillontällön runkannut.

    • Jos terska on ahtaan esinahan takia jatkuvasti piilossa, niin se on jo senkin takia todella arka, koska se ei ole tottunut kosketukseen.

      Esinahan punaisuus ja kirvely voi viitata tulehdukseen, mutta toisaalta se voi johtua myös siitä, että se on ärtynyt itsetyydytyksen ja liian rajujen otteiden takia.

      Valkoisen töhnän suhteen ei ole muuta kotikonstia, kuin hyvä hygienia. Pese paikat niin huolellisesti, kuin mahdollista. Pelkkä vesikin riittää ja silloin tällöin voi käyttää hellävaraista pesuainetta. Ja huolellisuus ei tarkoita jatkuvaa tiskaamista vaan sitä, että saat pestyä kaikki ne paikat, joihin töhnää tulee.

      Jos kirvely ja punoitus eivät korjaannu, niin silloin pitäisi mennä lääkäriin. Ymmärrän, että asia on herkkä ja voi tuntua nololta, mutta ei se ole noloa. Pitkittynyt tulehdus voi johtaa vielä pahempiin ongelmii.

      Minulla oli ahdas esinahka. Se korjaantui normaaliksi normaalilla käytöllä ja venyttelyllä. Koskaan ei tarvinnut käydä lääkärissä.

      Se, että joudutko jossain vaiheessa lääkäriin riippuu sen ahtauden asteesta. Ahtaankin esinahan kanssa voi pystyä elämään, mutta seksielämä saattaa olla tuolloin tuskallista.

      Toivottavasti ongelma korjaantuu.

    • Vastauksesi näköjään poistettiin sääntöjen vastaisena, mutta sen ehdin näkemään, että ei kirvele enää. Hyvä juttu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      101
      6153
    2. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      212
      3406
    3. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      18
      3335
    4. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      66
      3298
    5. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      16
      2515
    6. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2494
    7. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      28
      2353
    8. Onko 172cm lyhyt?

      Pitääkö miehen olla pidempi kuin 172cm?
      Sinkut
      270
      2081
    9. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1646
    10. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      25
      1417
    Aihe