Kirjan metsästys

Anonyymi

Vähän lähtee ehkä hataralta pohjalta tämä mun kirjan metsästys, kun en muista kirjan nimeä tai kirjailijaa. Mutta kokeillaan.
Tosiaan kirjan genre on dekkari/jännitys.
Kertoo siitä miten joku tutkija löytää jotain luita jotka voi pistää koko ihmisten koko perimän uuteen valoon ja luonnollisesti joku ei sitten halua että ks. tieto tulee julkisuuteen ja rupeaa heittämään kapuloita rattaisiin.
Ensimmäisen kerran bongasin ks. kirjan suomalaisessa joskus 2013-2015, mutta toki voi olla vanhempikin teos kyseessä. Kansi oli muistaakseni sinisen sävyinen ja siinä oli röntgenkuva ihmiskäden luista.
Todellakin siis on hakuammuntaa tämä, mutta jos joku tästä mitään irti saa ja pystyy kertomaan kirjan tai kirjailijan nimen niin olis uskomattoman siistiä. ✌🏻

0

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

        Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
        Ikävä
        81
        1233
      2. Millä nimellä

        kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
        Ikävä
        42
        824
      3. Haapaveden upea kurvikuningatar

        No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
        Haapavesi
        72
        719
      4. Pisa-tulokset.....

        Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
        Maailman menoa
        240
        717
      5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

        Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
        Ikävä
        35
        591
      6. Sinulle viestiä

        Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
        Ikävä
        46
        575
      7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

        WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
        Ikävä
        77
        560
      8. 37
        512
      9. Tiedät että on

        Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
        Ikävä
        24
        505
      10. Jos ajattelit että

        Annan anteeksi niin en anna.
        Ikävä
        26
        482
      Aihe