Kaksi uhria, poliisi vaikenee, missä tekijä? Kellä tietoa enemmän?
Iittalan henkirikos
Anonyymi
715347
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 71
Vanhimmat
Koronapaniikki
Hämeenlinna jahtaa murhapääkaupungin titteliä priorisoidessaan rahansa parkkitaloihin.
Minä maksan mielelläni laadukkaasta pysäköinnistä.
Valitettavasti ei satu olemaan asiaa näivelinnaan pysäköimään joten rahat jää saamaatta.
Oliko monikulttuurinen pari?
Koska asiasta ei kerrota mitään, niin kyllä sen sitten tietää keitä ne on.
Hämptonissa aivan liikaa vastaavia tragedioita, kertooko se jotain kaupungin kouvostoliittolaisesta ilmapiiristä!? Eriskummallinen kaupunki kaikkinensa,Riksu mallikaupunki Hämeenlinnaan verrattuna.
niin just,mutta kun hämeenlinnan lähimmät naapurikaupungit ovat Valkeakoski ja Akaa niin ei hyvin mee meitillä.
Ostakaa elämä.
Saankohan vihdoin asunnon??
Eiköhän se kylällä tiedetä mutta Iittalassa ei vielä lennätintä.
Asunnonsaanti olisikin jymyuutinen!!
Onneksi muutin pois. Henki katkolla ja vaarallinen paikka.
Iittalassa on kirjekyyhkyset käytössä.
Kyyhkyläisiä aina tarvitaan.
Ässällä ainakin puuko viuhui tovi sitten.
No selvis minne lanssit meni?
no no no noh noh...
Aito suomalainen tarina ja suomalaiset "tavat".
Varkaus on pikku paikkakunnista pahin! Sielläämmät tappavatmiehiään!
Ei ole ulkopuolista tekijää, elikkä samankaltainen kuin edellinenkin tapaus. Asiahan kerrottiin Hämeen uutisissa. Tietenkään ei kerrottu kuin henkilöt olivat nuorehkoja ja nainen ja mies.
Aitojasuomalaisia ja eipä yllätys.
Hitto kun tässä kaupungissa saisi apua ajoissa. Mutta kun ei. Päättäjät ei korviaan lotkauta ja eikun 100 miljoonaa velkaa uusille tyhjille parkkitaloille.
Tarvitset apua todellakin valehtelemisen suhteen mutta en usko apu auttaa. Patologinen.
Miten muuten ratkaisisit pysäköintiongelman? Ennen parkkitalojahan se tuotti jotain. Nyt on 100 miljoonaa velkaa. Hyvin vedetty. Autojen määrä sama.
Hyvin keksitty 100 miljoonaa. En korvia lotkauta.
Sairaalloiseen mustasukkaisuuteen ei ole nopeita hyviä hoitoja vaikka sairaus sekin on ja voi puhjeta ihan yks kaks. Hoidot myöhästyvät usein.
On järkyttävää, miten vaietaan vain hiljaa niin päättäjät kuin kansalaiset, miten nuoret syrjäytyvät, tukea päästä eteenpäin, saada ote - sitä ei ole ole missään tarjolla. TE-toimisto organisaationa ja sen työntekijät ovat passiivisia ja täysin pätemättömiä siihen työhön. Tuskin malttavat että näkisivät asiakkaan selän.
Hirveä maa tämä Suomi. Nuoret ihmiset riistävät itseltään eämän, koska pohjimmiltaan kokevat vain toivottomuutta. Ne, joilla jotain on, kahmivat itselleen ja kavereilleen kaiken lopunkin.
kyllaKelaAuttaJaSosiaaliSinaPatologinenUllatusssssshhhhh
mieti jos parkkisakottas iteksee kaikkiu koko vuojje ni sais paljo siivuista
mitä nää toriparkit ym.kuuluu tähän asiaan?
Italiaan tarvitaan pysäköintilaitos.
Käytä kaivoparkkia, eihän nyt sentään jokaiseen kaupunginosaan parkkitaloja/luolia tarvitse rakentaa. Sit rupeis katuma, harakkamaki,alvettula,kankaantaka ja eteläinenkin vaatimaan kaupunginosa parkkitaloja. Oletkos hullu? Juu, ja sitten vielä ojoisten ostarille 16 kerroksinen.Hullu olet!
Yleinen kaava on ollut useimmiten tämä:
Tekijän taustoja ei mainittu: tekijänä maahanmuuttajataustainen henkilö
Tekijän taustat mainittu: tekijänä kantasuomalainen, valkoinen...
Joo suomalainen pari ja tarina.
Suomalainen pariskunta kyseessä! Surullista -
Mites tämä syyllisten nimeäminen meni niinku omasta mielestäsi?
Niin täähän oli ihan ok, kun molemmat osapuolet oli ihan suomalaisia, vai?
Ei se silloin mitään haittaa.
Ei kun moni oli pettynyt kun oli tavallinen aitosuomalainen juttu ja näitä riittää.
Tavallinen italialainen nimi.
Ihan supi supi suomalainen nimi...
Eli nykyään Muhammad.
Kuhan ei olis ollut Teuvo tai todennäköisimmin Ano.
Suomalainen tapaus ja niin tyypillinen.
Salailusta ja postettujen viestien lukumäärästä päätellen kaulan alueelle on sattunut
Suomalainen, puukko, känni ja sydämmeen.
No eihän siinä salattavaa olisi ,lehdet kirjoittaisivat suurin otsikoin
Onko sulla kaikki ns. kotona? Tällasissa tapauksissa poliisi ei kerro yhtään mitään koskaan.
On kyllä ihan tapettu vain perheen kesken, ei sen eksoottisempaa.
Eiköhän siellä ole irakkimies asialla ollut
Teuvo-Ano, vai olitko sinä. Vai oliko halkoliiteriaho?
Ikävä sulle mutta ei ole vaan suomalainen ja ne osaa.
Mitä on parkingtalo farsiksi?
Tekijä on todennäköisesti ollut jompikumpi kuolleista. Nainen oli mun työkaveri.
Eiköhän tekijä ollu mies. Koska ei ole mitään uutta kuulunu niin veikkaan et maahanmuuttaja kyseessä jne
Muistakaa naiset kun alatte ulkomaalaisen kanssa seurustelee että se on sit ikuista ja niitä ei vaan jätetä. Muuten käy kun aikasemmassa tapauksessa
Kuinka kävi sitten niin että meni henki suomalaisen toimesta? Täydellinen arvoitus.
Kyllä se taitaa olla ulkomaalainen asialla kun kukaan ei kerro mitään
Aloittaja yrittää vimmatusti pitää tätä ketjua piikkipaikalla kirjoittelemalla koko ajan uusia typeryyksiään ketjuun.
Taisi olla jo ensimmäine tyhjentävä vastauskommentti ketjun alussa, siinähän oli selkeästi sanottu kenellä on tietoa enemmän.
Tekijällä on.
Mitä typeryyksiä tänne on nyt kirjoitettu.
Hmm
Koville ottaa kun on asialla suomalainen sankari.
Nyt tuli melko varmaa tietoa nettiin. Googletin. Toinen oli ensin tapettu ja tappoi sen jälkeen sen toisen joka tappoi ensin tämän toisen. Ihonväristä on olut paha päätellä etnisiä taustoja koska kumpikin oli pahasti sinelmillä ja molemmilla silmät mustana.
Oliko molemmat hämeenlinnalaisia, vai vain toinen tai ei kumpikaan, ellei niin oliko toinen ulkomailta, vai molemmat tai ei kumpikaan. Ellei toinen tai molemmat ollut Hämeenlinnasta, eikä kumpikaan tai vain toinen ulkomailta niin on pakko kysyä mistä on kysymys?
Toinen oli, toinen ei
Suomalaisia kumpainenkin ja suomalaisten elämäntavat.
Eli siis Mumahdeh??
Ei, se on sinun nimesi etkö muista.
Saisinkos Mumahdehina asunnon??
Suomalaisuutta parhaimmillaan Iittalan tapaus.
Läpsyttelysi ullata ketään.