Sunny beach

Anonyymi

Olimme 2naista ja 3lasta Sunny beachillä lokakuussa 2019,Tjäreborgin konkurssin takia britti turistit menettivät lentonsa Bulgariaan ja ensin ilahduimme asiasta,ajattelimme saavamme hyvää palvelua jne..Mutta kuinka kävikään.Ei hyvin.Beachillä auki tasan 3ruokapaikkaa ja mäkkäri silloin kuin huvitti,sitten laittoivat pillit pussiin jo muukin safkapaikka,2pientä ruokakauppaa auki,muut kiinni,lapsille ei mitään,karting kiinni,uimalat kii,golf kii,ei leikki puistoo,ei mitään.Lentokoneessa tavattu pariskunta oli Nessebarissa ja sanoi että heillä kaikki auki,kävelivät 10 kilsaa ihan turhaan sunny beachille kun mikään ollu auki,pari rätti putiikkia rantsulla.Loma jos sitä nyt voi siksi kutsua,oli kyllä siinä paikassa viho viimeinen,ekana iltapäivänä delfiinikin kuoli meidän silmien edessä rannalle,sammakko uiskenteli hotellin uimaaltaassa saku sammakkoa ja englantia ei ymmärretty kunnolla,nimimerkkki ei koskaan enään..

2

1451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ookoo.
      Kaksi naista ja lapset, eli lapakkopariskunta luovutettujen siittöiden kautta saaduilla lapsilla reissussa?
      Paskaa puhut, Tjäreborg ei tee matkoja kohteeseen enää lokakuulla.
      Me tultiin tänne omalla lentokoneella ja lennellään muutenkin minne milloinkin kiinnostaa ja missä sää hyvältä näyttää.
      Nyt siis Burgasissa, Sunny Beachin lähellä. Kone starttaa aamulla ja suunnataan kohti Etelä-Amerikkaa, siellä on lämmintä ja Koronaa kiitettävän vähän.

      • Anonyymi

        Varmaan Peruun matkalla ;-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      199
      4219
    2. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      41
      2721
    3. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      119
      2320
    4. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      91
      1998
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      219
      1894
    6. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      28
      1588
    7. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      18
      1425
    8. Mikä kaivatussasi

      on eniten yllättänyt?
      Ikävä
      106
      1388
    9. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      48
      1293
    10. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      52
      973
    Aihe