tulkaa vaan tutustuu!:)

Anonyymi

siis joo mulla on jonkun verran tuttuja mutta ei melkeen ollenkaan ihan kavereita, jotka olis mun kanssa vapaa-aikana... oon siis 05 tyttö Oulusta ja ois kiva saaha semmosia kavereita jotka aattelee asioista samalla tavalla ja kiinnostaa tehdä samoja asioita kuten minä. mun huumori on aika hassua, sarkastista ja no aika sekoa xd tykkään liikkua paljon ja lähen helposti mukaan kaikkeen. ja öö no en tykkää yhtään tiktokista ja inhoon kaikkia tosi massa juttuja... kuuntelen aika vanhaa musiikkia (melkeen aina menee 70-90 luvun musiikki, sitten rakastan 90 luvun hiphoppia ja myös sen ajan elektronista musiikkia, mutta lähinnä kuuntelen nykyään rockkia, heviä, punkkia...) mun lempibändejä on ehkä: sonata actrica, offspring, sex pistols, leevi and the leavings, pmmp ja ja öö paljon enemmän kaikkia bändejä mutta tuossa nyt muutama xdd (joskus tosi harvoin voi sattua että tykkään jostain tosi uudesta musiikista mutta yritän olla avoin kaikelle😂)
niin ja tykkään muutenkin sellasesta retro henkisyydestä ihan vähän kaikessa.

jos tää mun teksti vaikutti susta kivalta ja oot semmonen ihan rento tyyppi etkä ota ittees helposti ja lähet kaikkiin outoihin mutta hassuihin ideoihin mukaan heti, oot suunnilleen saman ikänen kun mä, ehkä 03-07 ja haluut lisää kavereita nii laita sun oikee ig tili tuohon niin tuun laittaa sulle aika varmasti instas viestiä :)

ja toivottavasti kukaan nyt ei yritä esittää mitää mun ikästä ja oikeesti onki joku 50 v että tota xddd

1

287

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ite tykkään kans offspringista mut et sä varmaan 2022 enää kato tätä keskustelua lmao

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      68
      1875
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1209
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      139
      992
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      18
      909
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      82
      665
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      104
      651
    7. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      642
    8. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      638
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      48
      556
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      57
      547
    Aihe