Viiltohaavat

Anonyymi

Joo oon 14v poika ja kohta synttärit ja mulla on muutama viiltohaava käsis kukaan ei tiedä että mulla on niitä ja enkä haluis et kukaan sais tietää niist nii onks kellää mitään ideoit miten saisin pidettyyne piilos tai jtn muuta apuu antaa ku tiiän et niist jää arvet mut ne on sillo semmosii "ihon värinen" eikä verisii niinku nyt ja en aio jatkaa viiltelyy mut ois kiva jos joku auttais mua kertoo miten saisin ne peitettyy
😥

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitkähihaiset puserot/paidat. Muistat vaan pitää ne päällä, ympäri vuoden.
      Tiedoksi: arvet eivät muutu ihonvärisiksi. Ne jää valkoisiksi viiruiksi loppuiäksi.

    • Anonyymi

      Piilota ne meikeillä :)

    • Anonyymi

      Mä pomppasin nuorten palstalle vaikka oon jo keski-iän ylittänyt.
      Mielenkiinto heräsi tosta otsikosta. Tosiaan, pitkähihainen paita auttaa jos viillot ovat käsivarsissa. Kesällä ei ole vaan kiva pitää pitkähihaisia.

      Mäkin viiltelin nuorena ja muistona on arvet käsivarsissa. Tosin tähän ikään mennessä olen jo oppinut elämään niiden kanssa, eikä loppujen lopuksi kovin moni ole ikinä niistä kysellyt vaikka luulin että kyselee.
      Alkuun itsekin niitä peittelin koska mua vähän hävetti että olin niitä tehnyt. Nykyisin näkee aika paljon porukkaa joilla on arpia viiltelyn jäljiltä. Tosin mun ikäisillä ei paljoa ole.
      Eikä niitä tarvitse hävetä, ne on kuitenkin osa elämää ja jos joku kysyy niin voi reilusti sanoa mitä on tehnyt, yllättävän moni ymmärtää.
      Ikää kun tulee lisää niin voi ottaa vaikka tatuoinnin arven päälle niin jää aika hyvin piiloon.
      Ei elämä mene pilalle sen takia että on joskus viillellyt, jää vain muistot nuoruudesta,
      Mäkin oon nauranut että joskus sitten vanhainkodissa kun on dementikkona niin on jotain mitä muistella tai ainakin yrittää muistella.

    • Molemmat - ja ainoat - peittelykeinot tuossa jo tulikin. Älä kuitenkaan pistä mitään meikkiä arpien päälle, ennen kuin ne ovat kunnolla parantuneet. Muuten ne jäljet voi tulehtua.

      Sekin vaihtoehto tuli, että annat ihmisten nähdä ne ja elät asian kanssa. Ehkä silloin saisit apua siihen pahaan oloosi, joka sinut sai ne jäljet tekemään.

      Lupasit olla jatkamatta viiltelyä ja se on hieno juttu. Minua kuitenkin kiinnostaisi myös se, että onko se viiltelyn syy poistunut. Se, että et enää jatka sitä ei välttämättä ole sama asia, kuin että kaikki on ok.

      Onko kaikki ok? Kerro meille, mitä sinulle kuuluu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      39
      3369
    2. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      16
      2615
    3. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2574
    4. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1826
    5. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      25
      1546
    6. Oletko harrastanut

      seksiä kaivattusi kanssa? 🤔
      Ikävä
      121
      1321
    7. Nainen, se on vain karu totuus, että

      sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja
      Ikävä
      279
      1278
    8. Joko aiheuttamani pettymys

      on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.
      Ikävä
      90
      1239
    9. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      108
      1158
    10. Kosulan Keisari karviossa

      Non ni. Kosulan keisari karviossa käväsemässä,kamera pyöri ja tubetulot lopsahti tilille,myös VEROVÄHENNYLSIIN ajo
      Tuusniemi
      24
      1156
    Aihe