No niin, Ruotsiin on tullut sitten -70 luvun monikulttuurillista rikastusta joka huipentui vuoden 2015 mustaan aaltoon. Se ei ole vieläkään loppunut ja jonka seurauksen näkyvät jokapäiväisinä. Mutta, kuten kuvteilla saattaa nyt sitä halutaan uudestaan. Nyt halutaan maahan kaksi miljoonaa (2 000 000) uus-ruotsalaista:
https://pt-media.org/2020/03/03/ruotsin-turvapaikka-aktivistit-vaativat-avatkaa-sydamenne-avatkaa-rajat-haluamme-2015-uudestaan/
Eli jos on ollut aikeita muuttaa Suomeen tai johonkin muualle, niin nyt varmaan kannattaisi kipivilkkaan myydä asunto ja pakata kapsäkit. Tilanne on meinaan muuttumassa todella pahaksi ja yhteiskunta romahtamassa todella nopeasti.
Jotain kertoo jo sekin että NordFrontin kaveritkin katselee Suomea sillä silmällä.
Kapsäkkien pakkaaminen edessä
8
206
Vastaukset
- Anonyymi
Mistä näit, että Ruotsiin haluttaisiin nyt kaksi miljoonaa uutta tulijaa? Yritin lueskella juttuja, mutta en löytänyt tuollaista tietoa. En myöskään nähnyt enempää tietoa tälle päivälle Stockikseen suunnitellusta mielenosoituksesta, mutta uskon maailmanparantaja-hihhuleiden todennäköisesti aikovan kokoontua jonnekin.
Facebookista voisi löytyä lisää tietoa mielenosoituksesta, mutta en jaksa lähteä sitä nyt selaamaan. Eilen luin Facebookista muutamia keskusteluita tämän hetkisestä turvapaikkakeskustelusta. Siellä oli monta ruotsinsuomalaista ottanut kantaa, ettei Ruotsiin mahdu enempää turvapaikanhakijoita nyt, koska ei ole asuntoja, työtä eikä rahaa aiemmin tulleille turvapaikanhakijoillekaan. Mutta oli niissä keskusteluissa siellä täällä myös sellaisia suomalaisia nimiä (ruotsinsuomalaisia), jotka kannattivat uusien turvapaikanhakijoiden vastaanottamista ja toistelivat "rajat auki" -mantroja. - Anonyymi
Ei oo Nord Frontin pojat tervetulleita Suomeen, jos meinaat että sillä silmällä Suomea katselisivat. Sen verran tunnen suomalaisia nuoria, jotka kansallissosialismia ihannoi, että pikemminkin he haaveilevat Ruotsiin muutosta elleivät ole muuttaneet jo. Ruotsissa on kuulemma paljon isommat piirit ja parempi meininki alan harrastajien kesken. Suomessa Vastarintaliike lakkautettiin oikeuden toimesta, eikä sen jengin tunnuksia saa enää esitellä julkisesti. Muitakin ongelmia on ollut. Esimerkiksi fasistivaatekaupan yrittäjän osallisuus jättimäiseen lapsiporno- ja pedofiliavyyhtiin ei ole miellyttänyt kaikkia.
- Anonyymi
Tarkoitan Seiskan lapsiraiskausvyyhdiksi kutsumaa juttua. Monissa medioissa on puhuttu myös lapsipornoringistä, koska lapsipornolla oli keskeinen rooli toiminnassa, jolla oli Keskusrikospoliisin mukaan myös natsistisia piirteitä ja väkivallan ihannointia. Päätekijäksi epäilty suomalaismies pyöritti toisena omistajana vaatekauppaa, joka myy äärioikeistolaisten suosimia vaatemerkkejä (esim. Thor Steinar). Kyseisen vaatekaupan nimi on Strike Shop ja se harjoittaa nykyään ilmeisesti pelkkää nettikauppaa.
Jos tapaus kiinnostaa jotakuta tarkemmin, kannattaa lukea murha.info -keskustelupalstalta aihetta koskevaa ketjua. Se on pitkä ketju, mutta sieltä löytyy nimet, kuvat ja paljon muutakin tietoa.
https://yle.fi/uutiset/3-10709360
https://www.seiska.fi/Uutiset/Lapsiraiskausvyyhdin-paatekijaksi-epailty-oli-aktiivinen-seurakuntalainen-ja-antoi-nuorison - Anonyymi
Tarkoitan Seiskan lapsiraiskausvyyhdiksi kutsumaa juttua. Monissa medioissa on puhuttu myös lapsipornoringistä, koska lapsipornolla oli keskeinen rooli toiminnassa, jolla oli Keskusrikospoliisin mukaan myös natsistisia piirteitä ja väkivallan ihannointia. Päätekijäksi epäilty suomalaismies pyöritti toisena omistajana vaatekauppaa, joka myy äärioikeistolaisten suosimia vaatemerkkejä (esim. Thor Steinar). Kyseisen vaatekaupan nimi on Strike Shop ja se harjoittaa nykyään ilmeisesti pelkkää nettikauppaa.
Jos tapaus kiinnostaa jotakuta tarkemmin, kannattaa lukea murha.info -keskustelupalstalta aihetta koskevaa ketjua. Se on pitkä ketju, mutta sieltä löytyy nimet, kuvat ja paljon muutakin tietoa.
https://yle.fi/uutiset/3-10709360
https://www.seiska.fi/Uutiset/Lapsiraiskausvyyhdin-paatekijaksi-epailty-oli-aktiivinen-seurakuntalainen-ja-antoi-nuorison
- Anonyymi
Ei täältä kannata vanhana eläkeläisenä ennään mihinkään.- Lapset ja lastenlapsetkin täällä .- Taitaa seuraava muutto tulla krematorioon paidassa missä ei oo taskuja :(
- Anonyymi
Tulee olemaan kamala tulevaisuus lapsillasi ja lapsenlapsillasi Ruotsissa tätä menoa. Etenkin, jos ovat tyttöjä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tulee olemaan kamala tulevaisuus lapsillasi ja lapsenlapsillasi Ruotsissa tätä menoa. Etenkin, jos ovat tyttöjä.
Mikä kamala tulevaisuus?. Hyvä tulevaisuushan meidän maahanmuuttajien lapsilla ja lapsenlapsilla on Ruotsissa. Tytöt ja pojat ovat saaneet olla kimpassa ja kavereina niin ruotsalaisten kuin muiden maahantulijoiden lasten kanssa. Ovat urheilleet samoissa urheiluseuroissa ja kannustaneet toinen toistaan. Heillä on ollut ymmärtäviset opettajat ja pystyneet opiskelemaan haluamallaan linjalla.
Lapsiamme ei ole millään tavalla sorsittu kesätyöpaikkojen saannissa ja ovat haluamissaan ammateissa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä kamala tulevaisuus?. Hyvä tulevaisuushan meidän maahanmuuttajien lapsilla ja lapsenlapsilla on Ruotsissa. Tytöt ja pojat ovat saaneet olla kimpassa ja kavereina niin ruotsalaisten kuin muiden maahantulijoiden lasten kanssa. Ovat urheilleet samoissa urheiluseuroissa ja kannustaneet toinen toistaan. Heillä on ollut ymmärtäviset opettajat ja pystyneet opiskelemaan haluamallaan linjalla.
Lapsiamme ei ole millään tavalla sorsittu kesätyöpaikkojen saannissa ja ovat haluamissaan ammateissa.Onneksi olkoon, jos teillä on noin hyvin asiat. Minulla on kummilapsia Ruotsissa. Nyt ovat jo täysi-ikäisiä parikymppisiä ja pohtivat ulkomaille muuttoa. Heillä on vaihtoehtoina ainakin Suomi ja Tanska.
Kun olen heidän kanssaan jutellut, niin ovat kertoneet todella outoja juttuja kouluvuosinaan. Asuivat paikkakunnalla, missä oli paljon maahanmuuttajia mm. Lähi-idästä (Irak, Iran & Syyria) sekä Afganistanista. Kummilapset olivat alueen arvostetuimpiin kuuluneissa kouluissa, mutta silti he kuvailivat monia ongelmia. Esimerkiksi koulukiusausta oli heidän mukaansa paljon. Kuulemma "muslimioppilaat" saivat tehdä koulussa mitä tahansa ilman rangaistuksia tai moitteita. Muiden oppilaiden piti aina olla ymmärtämässä "vain vähän aikaa sitten Ruotsiin muuttaneita" oppilaita.
Kumpikin on valittanut, ettei maahanmuuttajia tai maahanmuuttopolitiikkaa saa kritisoida mitenkään. He ovat olleet ihmeissään, miten paljon Suomessa on keskusteltu esimerkiksi maahanmuuttopolitiikasta vuosien ajan. Politiikan lisäksi heitä on raivostuttanut maahanmuuttajien rikollisuus, josta ei myöskään ole saanut puhua. Rikollisuus on heidän mielestään kaventanut heidän omaa elinpiiriä, kun ei ole uskaltanut aina edes liikkua ulkona niin kuin olisi halunnut. Maahanmuuttajat ovat tehtailleet rikoksia myös mm. korkeakoulujen sisäänpääsykokeissa (högskoleprovet) ja he ovat keinotelleet vuokra-asuntomarkkinoilla. Sekä opiskelupaikan saaminen että asunnon löytäminen ovat molemmat nuorille todella tärkeitä asioita.
Me ollaan juteltu monista muistakin asioista. En voi niitä kaikkia tänne kirjoittaa, mutta ymmärrän hyvin, miksi kumpikin miettii muuttoa pois Ruotsista. Senkin ymmärrän, että jotkut toiset haluavat jäädä Ruotsiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834443Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243198Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392874Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162665Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172519Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432437- 132314
Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132265MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142045Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717