mun lempi vitsi..HYVÄ!!

mato

suamalaine, ruattalaine ja norjalaine joutu vangiks trooppiselle saarelle semmose miähe armoille. miäs sano että hakekaa tualta jokku hedelmät ni pääsette vapaaks. ensiks tuli norjalaine ja sillä oli viinirypäle. miäs sano että tyännä se takapualehes ni pääset. norjalaine tyänsi ja pääsi vapaaks. si tuli suamalaine appelsiinin kans. sen piti teherä sama homma. no suamalaine alko tyäntää ja itki ja nauro. miäs kysy: miks sä itket? noku sattuu. -miks sä naurat? noku ruattalaine tulee vesimelonin kans!!!!!!

3

2809

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pepe

      Tuo oli kyllä hyvä... ei sulla muita sattus olemaan??

    • sana idea

      neuvostokolhooseilla tehtiin vuositarkastuksia, oliko vuosituotantokiintiö täytetty. Lammasfarmikolhoosilla oli tuotettu liian vähän villaa. Eikun porukka alasti jonoon ja karvojen ajeluu, jotta saataisiin kiintiö täys. Joku nauroi jonossa. Kysyttiin miksi...no naapurin kanakolhoosissa on 200kg munavajaus.

    • laugh out loud

      good joke,,,vesimeloni...lol

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      104
      3524
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      201
      2257
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2110
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      37
      1842
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1659
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1108
    7. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      880
    8. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      51
      862
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      69
      827
    10. Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.

      Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti
      Sinkut
      130
      792
    Aihe