Haaveena isyys. Parisuhde on olemassa jo. Yhteisiä lapsia emme voi saada. Löytyisikö tätä kautta nainen, joka olisi halukas äidiksi ilman parisuhde sitoutumista? Kumppanini on 100% tukena tässä.
Lapseton mies
3
259
Vastaukset
Hei! Missä päin asustat? Olen 37-vuotias heteronainen Pirkanmaalla ja etsin kumppanuusvanhempaa, eli parisuhdetta en halua. Jos olet kiinnostunut, niin kumppanuusvanhemmaksi.wordpress.com kautta löydät/löydätte lisää tietoa minusta :)
- Anonyymi
Hei, missä päin asut ja miten sinuun saisi yhteyttä? Itse asun pk-seudulla ja kumppanuusvanhemmuus kiinnostaa.
- Anonyymi
Olen vajaa 30v nainen ja kiinnostunut äitiydestä kumppanuusvanhemmuuden kautta.
Jalkavaimoksi en kuitenkaan halua, vaan toisen vanhemman tulisi olla myös sitoutunut uraansa ja lapseen/lapsiin, kuten itsekin olen. Tämä on lapsenkin edun mukaista, että saa vanhemmikseen ihmiset, jotka asettavat vanhemmuuden romantiikannälkänsä edelle. Aloittajan tapauksessa lapsi on selvästi vain mauste, koska parisuhde lapsettomaan naiseen asetetaan prioriteetiksi.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen
Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.1862880Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin232390Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!
Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!1601123kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot4001115- 691050
Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä4171002- 67938
- 114888
Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni
Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure48794Ja taas oli vappu. Ja jokavuotinen ulina siitä kuinka juhlinnasta syntyy roskaa.
Pitäsköhän vaan juhliminen kieltää. Voitais kaikki viettää vaputkin vaan neljän seinän sisällä puhelimiamme hiplaten145734