Lapseton mies

Anonyymi

Haaveena isyys. Parisuhde on olemassa jo. Yhteisiä lapsia emme voi saada. Löytyisikö tätä kautta nainen, joka olisi halukas äidiksi ilman parisuhde sitoutumista? Kumppanini on 100% tukena tässä.

3

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei! Missä päin asustat? Olen 37-vuotias heteronainen Pirkanmaalla ja etsin kumppanuusvanhempaa, eli parisuhdetta en halua. Jos olet kiinnostunut, niin kumppanuusvanhemmaksi.wordpress.com kautta löydät/löydätte lisää tietoa minusta :)

    • Anonyymi

      Hei, missä päin asut ja miten sinuun saisi yhteyttä? Itse asun pk-seudulla ja kumppanuusvanhemmuus kiinnostaa.

    • Anonyymi

      Olen vajaa 30v nainen ja kiinnostunut äitiydestä kumppanuusvanhemmuuden kautta.

      Jalkavaimoksi en kuitenkaan halua, vaan toisen vanhemman tulisi olla myös sitoutunut uraansa ja lapseen/lapsiin, kuten itsekin olen. Tämä on lapsenkin edun mukaista, että saa vanhemmikseen ihmiset, jotka asettavat vanhemmuuden romantiikannälkänsä edelle. Aloittajan tapauksessa lapsi on selvästi vain mauste, koska parisuhde lapsettomaan naiseen asetetaan prioriteetiksi.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      74
      3710
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2906
    3. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      173
      2898
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2391
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      361
      2162
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      160
      1860
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1545
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1378
    9. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      28
      1360
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1342
    Aihe