Haaveena isyys. Parisuhde on olemassa jo. Yhteisiä lapsia emme voi saada. Löytyisikö tätä kautta nainen, joka olisi halukas äidiksi ilman parisuhde sitoutumista? Kumppanini on 100% tukena tässä.
Lapseton mies
3
260
Vastaukset
Hei! Missä päin asustat? Olen 37-vuotias heteronainen Pirkanmaalla ja etsin kumppanuusvanhempaa, eli parisuhdetta en halua. Jos olet kiinnostunut, niin kumppanuusvanhemmaksi.wordpress.com kautta löydät/löydätte lisää tietoa minusta :)
- Anonyymi
Hei, missä päin asut ja miten sinuun saisi yhteyttä? Itse asun pk-seudulla ja kumppanuusvanhemmuus kiinnostaa.
- Anonyymi
Olen vajaa 30v nainen ja kiinnostunut äitiydestä kumppanuusvanhemmuuden kautta.
Jalkavaimoksi en kuitenkaan halua, vaan toisen vanhemman tulisi olla myös sitoutunut uraansa ja lapseen/lapsiin, kuten itsekin olen. Tämä on lapsenkin edun mukaista, että saa vanhemmikseen ihmiset, jotka asettavat vanhemmuuden romantiikannälkänsä edelle. Aloittajan tapauksessa lapsi on selvästi vain mauste, koska parisuhde lapsettomaan naiseen asetetaan prioriteetiksi.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä952780Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1281985IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl581967Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al331646- 941590
Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle
Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t281544- 1411304
Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä4161103Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet
Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa2561014kamera hakokylässä
kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!191005