Siinä on tällä hetkellä suomen suurin turvallisuus riski. Rinteen lammas kun veti sen porukan hallitukseen, kun ei muita saannut. Sitten ne vielä hoiti sen äijän tien päälle.
Ohisalo ja Haavisto.
Anonyymi
26<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
He eivät lainkaan aja Suomen omia asioita vaan keskittyvät miten ulkomailla voidaan. On unohdettu vanhukset hoitolaitoksissaan, lapset ja varsinkin vähäosaiset pitkissä leipäjonoissaan. miettisivät myös kuka kustantaa ulkomaalaisten tulon, ei veronmaksajilta voi loputtomasti pyytää....Turvallisuusriski kasvaa koko ajan myös rikosten lisääntymisinä sekä turvattomuutena....
Hallituksen tekemät uudistukset. Tai aloitteet. Aina puhutaan hiili ja hiili. Nyt ohjelmassa polttoaineiden korotus! Yli 4.00 egee litra. Ja kansa maksaa. mutta kenen laariin. Polttoaine johtajien taskuun. Kiitos vihreiden ministerin. Hups taitaa olla samaa pesuetta.:)
Polttoaineen hinta nousee elinkustannusindeksin verran. Eli tuloihin nähden polttoaine ei edes kallistu.
Miten sen mittarilla näkee? paina nappia ö saat halvemmalla .... Nyt oli puhe hiilinielusta.? Miten sen ohittaa (elinkustannusindeksin)? Jos hallitus ajaa tätä. Niin litrahinta nousee ja PISTE! Ja kelle ne voitot menee??
Voitot? Mistä?
Taitaa voitot mennä persuille kun keräävät helppoja irtopisteitä kiistämällä ilmastonmuutoksen.
Jos polttoaineen korotus vie johtajalta promillen tuloista ja eläkeläiseltä prosentin, niin polttoaine kallistuu jälkimmäiselle.
En ole todennut, että polttoaineen hinta seuraa elinkustannusindeksiä. Ehkä päinvastoin.
Eiköhän kyse ole polttoaineverosta. Valtion kirstuun menee rahat. Siis polttoaineen hinta ei nouse, vaan vero.
Voi jumalauta voiko enää sanoa tyhmemmin poltoaine vero nousee , kyllä varmasti näkyy hinnassa, missä kaapissa olet elänyt.
Minulla ei ole koskelaisena mitään pahaa sanottavaa Haavistosta.
Opaskoirasikin tietää sinua paremmin.
Haavisto ja Ohisalo ovat tällähetkellä Somen suurin turvallisuusriski, sitten Otto Ville Kuusisen TERIJOEN VARJOHALLITUKSEN.
Jo on aikoihin eletty ohisalo meinaa vaan lisää tänne matuja EI EI EI EI se on todellakin turvallisuus riski jos tänne niitä tulee lisää ja Haavisto Gay peksi myötäilee.On tämä nähty Oulussakin miten käy EIKÖ JUMALAUTA HALLITUS YMMÄRRÄ.Ottakaa mallia Virosta niin sit ollaan oikealla tiellä tässä asiassa
Aina on pieni pelko mielessä, kun kuulee heidän lähtevän johonkin neuvotteluun ulkomaille.
Hakkarainen otti votkan jäillä, mutta Haavisto otti jätkän voilla.
Rajavartioston ainoa tehtävä on varmistaa sujuva maahan tulo. Sopiva ohjenuora lentokapteenille mutta tosiaankaan nykymaailman rajoille. Tulijat eivät missään tapauksessa lopu vaikka jatkuvalla syötöllä ajettaisiin bussiletkoittain Afrikkaa ja lähi-itää Eurooppaan ja Suomeen. Miten ihmeessä joku voi vielä kuvitella että kourallinen nettoveronmaksajia elättäisi edes paisuvan julkisen sektorin ja massiivisen tulonsiirtopolitiikan kustannukset saati satojen tuhansien tai jopa miljoonien paremman elämän etsijöiden tehokkaasti lisääntyvän joukon joista osa työllistyy ajan kanssa suurelta osin matalapalkka-aloille jotka edellyttävät lisää tukitoimia elinkustannuksista suoriutumiseksi?
Kaikkien aikojen tuhoisin ajattelutapa yhteiskuntarauhalle ja hyvinvoinnille.
Linkola on ollut karulla tavalla oikeassa jo kauan sitten, luonnonjärjestykseen puuttumalla ja tukemalla lisääntymistä elinkelvottomilla maailman kolkilla sivistyneet yhteiskunnat tuhoavat itsensä.
Menkääpäs+käymään+Helsingin+Lähi-Itäkeskuksessa.+Siellä+naiset+tyrkkää+säkki+päällä+kaksosten+rattaita,+ettei+elätettävät+vaan+pääse+Suomesta+loppumaan.+Jos+on+uhka+korvausten+loppumiselle,+niin+ei+muuta+kuin+uutta+täytettä+kaksosten+rattaisiin+ja+taas+avustukset+jatkuu.+Joka+paikassa+Itäkeskuksessa+lorvailee+joutilaita+maahanmuuttaja-taustaisia+miehiä.+40+%+Helsingin+toimeentulotuesta+myönnetään+Itä-Helsinkiin.
Hehän+ovat+kuulemma+tulleet+Suomeen+rikastamaan+kulttuuriamme+ja+parantamaan+geeniperimäämme.+Se+on+vähän+huonoa+geeniperimän+parantamista+ryhtyä+vähän+yli+20-vuotiaan+maahanmuuttajamiehen+taloyhtiön+pyykkituvassa+ryhtyä+raiskaamaan+suomalaista+80-vuotiasta+naista.+Emme+kaipaa+joutilaita+maahanmuuttajia+Suomeen+alati+vähentyvien+veronmaksajien+elätettäväksi.
Itiksestä huhutaan nogo alueena.
Helsingin Itäkeskus on jo menetetty maahantunkeutujille. Asuntojen omistajat haluaisivat muuttaa sieltä muihin kaupunginosiin, mutta ei sieltä saa enää asuntoaan myytyä.
Voi antaa asuntonsa vuokralle, varmoja maksajia riittää kyllä, eri asia paljonko remontti maksaa sitten joskus. Nyt ja kohta saa Turkista halvalla kämppiä, aurinko paistaa melkein aina ja tekohampaat ovat halpoja.
Meneppä käymää Vuosaaren ostoskeskuksessa, meno kun villissa lännessä.
Sitä vaan että ilmastonmuutos on höpinää normaalia lämpöä joka tulee muutaman kymmenen vuoden välein ja napajäätiköllä on ilma kylmentynyt viiden vuoden takaisesta joten älkää höpöttäkö näitä uutisia ei saa kertoa radioissa ja muissa medioissa jostain kumman syystä!!
Tekipä suomi niin tai näin, ilmastopolitiikkansa suhteen, niin ei merkitystä, pikemminkin päinvastoin, näin pieni maa ja kansa ei maapalloa pelasta, suomen paras teko ilmaston ja talouden suhteen on hankkia teollisuutta ja työpaikkoja. siten ei tarvi laivoilla roudata saastuttaen toiselt puolelt maapalloo tavaroita, ja työ tuo toimeentuloa ja edistää kotimaista kysyntää ja syntyvyyttä.
Kyllä on Magneettimediassa tarkimmat sääennusteet.
Miten riski voidaan sitten eliminoida pois, Eihän tämän kaltaisiin riskeihin Suomessa koskaan ole aiemmin jouduttu. Meillä Suomessa on turvallisuusriskeille nolla toleranssi.
Suomalaisiin ei voida kohdistaa minkaanlasta turvallisuusriskiä. Yksittäisiin henkilöihin Suomessa virkamiehet, viranomaiset , poliisi muodostaa suurimman turvallisuusriskin, he käyttävät surutta hyväkseen auktoriteettista valta-asemaansa.
Aina täytyy ryhtyä heti vastatoimiin ja tuhottava heidän valta-asemansa.
Ei Ohisalolla ja Haavistolla ole niin paljon valtaa että olisivat saaneet tämän sotkun aikaiseksi.
Tämän sotkun konnat ovat Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan. Jättäkää venäläisten trollitilien seuraaminen vähemmälle ja keskittykää uutisten taustoihin.
Ei valtaa mut ois pitänny sen nokkansa kiinni, eikä huutele julkisesti että Suomeen vaan taas.