Miksi tulee kun yritän lukea että "Auts, olet jäähyllä", ja että ota yhteyttä ylläpitoon.
Olet jäähyllä
Anonyymi
5238
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siis mitähän tuo söpötys on selkokielellä?
Suomessa on ns. ennakkosensuurikielto, mikä atk-maailmassa tarkoittaa sitä, että kirjoitus täytyy ensin lukea, sitten todeta kielletyksi ja vasta sitten sen voidaan sensuroida. Mutta jäähylle ei voida laittaa, sillä kirjoitushan voi olla vaikka kuinka asiallinen ja nyt asiallisesta tehdään asiaton.
Siis mitähän mahdoit tarkoittaa?
Sama täällä, olen jäähyllä jostain syystä, mutta myöskään avausten luku ei onnistu.
Moi! Suomi24 Keskustelussa oli aiemmin tänään hetkellinen ongelma, jonka vuoksi kaikki saivat kyseisen virheilmoituksen. Ongelma on nyt kuitenkin korjattu! 🎉
Terkuin,
Emma,
Suomi24-tiimi
Kas kun ei siellä ylläpidossa kenellekään välähtänyt, että moisesta voisi laittaa ilmoituksen.
Ei ne mitään stroboskooppivälkkyjä ole. Nehän sais muuten ihan jatkuvasti laittaa ilmoitusta, onhan täällä koko ajan jotain pielessä kuin oven saranat.