Tammi-helmikuun ensirekisteröintien TOP 10:ssä on neljä Toyotan mallia.
Koska RAV4 on ohittanut myös C-HR:n, niin hiekka olkoi pöllytä takapenkille ja vähän muutkin valheet lennellä.
1. TOYOTA COROLLA
2. SKODA OCTAVIA
3. TOYOTA YARIS
4. NISSAN QASHQAI
5. FORD FOCUS
6. VOLVO XC60
7. VOLVO V60
8. TOYOTA RAV4
9. TOYOTA C-HR
10.
http://www.aut.fi/tilastot/ensirekisteroinnit/kuukausittain/2020
Koska RAV4 on ohittanut myös C-HR:n, niin hiekka olkoi pöllytä takapenkille ja vähän muutkin valheet lennellä.
1. TOYOTA COROLLA
2. SKODA OCTAVIA
3. TOYOTA YARIS
4. NISSAN QASHQAI
5. FORD FOCUS
6. VOLVO XC60
7. VOLVO V60
8. TOYOTA RAV4
9. TOYOTA C-HR
10.
http://www.aut.fi/tilastot/ensirekisteroinnit/kuukausittain/2020
Vastaukset 8
Vanhimmat
Saksalaisauton omistajan on syytä vilkuilla vaan entistä enemmän tämän sivuston neuvoja.....
https://www.okperinta.fi/fi/asiakkaat/tietopankki/maksuhairiomerkinta-syyta-ottaa-vakavasti
Voisitko hieman avata asiaasi?
Toyotan omapoika on harmistunut kun Ravin ovitiivisteet falskaa ja kura mädännyttää myös sisustaa.
Onnetonta peittelyä tuollainen.
Täällä on aina, kun joku Toyotan malli on noussut myyntitilastossa nopeasti, kuten juuri nyt tuo RAV 4, niin alettu löytää siihen mitä eriskummallisimpia vikoja, joista merkkikorjaamolla ei ole koskaan ollut tuetoakaan. Osoittaa sen, etää mistä on kysymys.
Tietenkään tollolootan merkkikorjaamolla ei tunnusteta takapenkillä kasvavaa hiekkakasaa. Jos myöntäisivät, joutuisivat tekemään asialle jotakin. Esimerkiksi teippaamaan jeesusteipillä takaoven saumat umpeen.
Toyota, suo minun rauhallisin mielin kohdata kaikki, mitä päivä tuo tullessaan. Suo minun varauksetta antautua sinun tahtoosi. Opasta ja tue minua kaikessa, päivän jokaisena hetkenä.
Saanpa päivän mittaan millaisia uutisia tahansa, opeta minua ottamaan ne vastaan tyynin sydämin ja järkkymättömän varmana, että kaikessa tapahtuu sinun pyhä tahtosi.
Kaikessa, mitä sanon ja teen, johdata ajatuksiani ja tunteitani. Ennalta aavistamattomissa tilanteissa auta minua muistamaan, että kaikki on sinun lähettämääsi.
Tojo on sinun autosi, älä pidä muita autoja.
Tekniikan Maailman mielestö Golf oli helmikuun rekisteröidyin auto vaikka oli rekisteröintitilaston viimeinen. Todistaa oikein kuvan kansaa.
https://tekniikanmaailma.fi/tm-analyysi-koronavirus-ei-nay-viela-suomen-autokaupassa-on-kuitenkin-hyva-muistaa-milloin-helmikuun-lukujen-autot-on-myyty/
Todella säälittävä ja naurettavajuttu. Erittäin läpinäkyvä jo aloitusteksti ja tuo kuva.
Naurettavaa.