Nikon D80 salamavalon kansi

Onkohan isokin vika kun kameran salamavalon kansi ei aukea. Salama kyllä räpsähtää, mutta luukku pysyy kiinni. Auki saa vain väkisin aukaisee sen
21513
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eka järkkärini oli D50, se joutui eläkkeelle, kun salamavalon kansi ei enää auennut. Oli muuten oikein hyvä kamera se D50.

Seuraava kamerani D5100, enää ei salamavalon kansi pysy kiinni. No, pysyyhän se nyt maalarinteipillä kiinni... Heikoin lenkki 5-sarjan kameroille, oletan

Äänestä

JAS-tekniikka huoltaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onkohan isokin vika kun kameran salamavalon kansi ei aukea. Salama kyllä räpsähtää, mutta luukku pysyy kiinni. Auki saa vain väkisin aukaisee sen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu