Essolla tymäkkää käsidesiä

Yleismies

Korona-virus on vähän sotkenut meidän essolaistenkin päiväohjelmaa. Einari pitää hygieniasta hyvän huolen, joten ennen kahvipöytään istumista jokaisen asiakkaan pitää hieroa käsiinsä käsidesiä. Koska käsidesi oli paikkakunnan apteekista loppu, niin Einari päätti itse sekoittaa tehokasta käsidesiä Kalu-Kallen toimittamasta kotikutoisesta raaka-aineesta. Kyllähän Einarin sekoittama käsidesi hyvin toimii, mutta on siinä aika voimakas perinteinen tuoksu. Jotenkin tulee sen hajusta mieleen tuuheat korpikuuset.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006432238.html

7

195

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Virkamiehet ovat hyviä pesemään kätensä asiassa kuin asiassa, mutta mistään ei oteta vastuuta. Parempi kuitenkin juoda se viina, ja pestä kätensä samoin kuin virkamietkin tekevät.

      • Anonyymi

        Tämä👍


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Mitä se 'kolina' on? Kölnistä vettä?

        🐜


      • Vaikka Einarin käsidesi on tarkoitettu vain käsien puhdistamiseen Korona-viruksen varalta, niin osa kokeneimmista asiakkaista on käyttänyt nestettä myös suuvetenä. Perusteluina käytökselleen he ovat sanoneet, että Einarin käsidesissä on niin viehkeä tuoksu. Vaikea sellaista nestettä on olla maistamatta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä se 'kolina' on? Kölnistä vettä?

        🐜

        voi olla EAU DE COLOGNE
        njjj


      • Anonyymi
        Yleismies kirjoitti:

        Vaikka Einarin käsidesi on tarkoitettu vain käsien puhdistamiseen Korona-viruksen varalta, niin osa kokeneimmista asiakkaista on käyttänyt nestettä myös suuvetenä. Perusteluina käytökselleen he ovat sanoneet, että Einarin käsidesissä on niin viehkeä tuoksu. Vaikea sellaista nestettä on olla maistamatta.

        niinpä lantaiset puheet ja turhat lupauksetkin muuttuu puhtaaksi sonnaksi
        njjj


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      705
      2800
    2. Mopomiitti!

      Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
      Tuusula
      516
      1715
    3. Poliisi kiilasi mopoilijan

      Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö
      Kiuruvesi
      311
      1383
    4. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      83
      1364
    5. Aina vaan mietin sua

      Miksen saa sinua mielestäni pois
      Ikävä
      58
      923
    6. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      66
      802
    7. Vetovoima

      Onko välillänne suuri vetovoima ja miten se ilmenee? Onko siitä haittaa?
      Ikävä
      35
      715
    8. Raiskausyritys

      Eilen laajallakankaalla lenkkipolulla.
      Kajaani
      37
      715
    9. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      48
      704
    10. Onko täällä ketään

      Joka kaipaa M alkuista? Millä kirjaimella nimesi alkaa?
      Ikävä
      46
      694
    Aihe