Minä hankin Cubio liittymän 2.2.2005 ja en ole vielä ensimmäistäkään puhelinlaskua saanut cubiolta. Annoin kyllä aivan oikean osoitteeni sen solmiessa... Mikä helvetti maksaa ?
Meinataanko cubiosssa kehitellä jotain satojen eurojen jättilaskua jotta kohta voitaisiin mätkästä oikein super isot laskut päälle ?
Mikä on kun laskua ei kuulu ?
8
1337
Vastaukset
- ex-cubio
se on paska liittymä. Mä tilasin cubion joskus marraskuun alussa ja eka lasku tuli joulukuun lopussa. Seuraava lasku olikin sitten yli 50€ vaikka mulla oli se 25-pack enkä ollu puhunu yhtään yli. Sitten sai taas asiakaspalveluun soitella ja setviä. Irtisanoin liittymän 16.2 ja joudun maksamaan koko 25 €, vaikka oli käytössä tosta kuusta vaan puolet..
- hermot meni
Irtisanoin Cubion liittymän tammikuun lopussa laskuissa olleiden epäselvyyksien vuoksi. Kuitenkin nyt äskettäin tuli 25€ lasku maaliskuulta.(3 min 46 sek. puheluita), vaikka en ole asiakas ollut tammikuun jälkeen! Siis aivan törkeää kusetusta.
- Juu-u
hermot meni kirjoitti:
Irtisanoin Cubion liittymän tammikuun lopussa laskuissa olleiden epäselvyyksien vuoksi. Kuitenkin nyt äskettäin tuli 25€ lasku maaliskuulta.(3 min 46 sek. puheluita), vaikka en ole asiakas ollut tammikuun jälkeen! Siis aivan törkeää kusetusta.
vaan liiketoimintaa..
Moni ei tosiaan katso laskua kovin tarkasti, varsinkaan suoraveloituksessa tai on mieleltään ns rikas, joka ei muutamasta kympistä välitä..
= päätulonlähde monille operaattoreille
- Cubion tilannut
Tulihan se eka lasku vihdoinkin kuukausi sitten. Kyllä meinasti melkein silmät pudota päästä kun siinä luki 22,76 €. Kun ennen puhuin saastelahdella samalla puhemäärällä yli 45 euron laskuja.
- tuli
vaihdoin perheen liittymät cubio saveen. Ne ennätti olla kaksi päivää auki kun tuli eka lasku, kuukausimaksut kaikista liittymistä. mikä tietty potutti koska liittymien kuukausimaksu on 0e kesäkuun loppuun saakka.asiakaspalvelu sanoi että tietokone on tehnyt virheen.... huom ei siis ihminen....
- viekkaudella ja vääryydellä
kehoitan heti selvittämään aspista jos löydät jonkun järkevän henkilön sieltä.Meitä taas laskutetaan veikka sopimusta emme ole tehneet ikinä, kuukausimaksuja olemattomasta sopimuksesta!! Uskallatko jatkaa Cupiossa? saattaa tulla asiaa viranomaisille kun se lasku joskus tulee.
- perk....
Haista paska Cubio!!! Niin on meilläkin ukon kanssa ollut cubiot pitkän aikaa mutta vajaa vuosi sitten alkoi tapahtua kummia....laskut alkoi tulla ihan helvetin myöhässä....ja muutama kuukaus sitten tuli yhtäkkiä 200 e:n laskut molemmille....että joo ovat "unohtaneet laskuttaa puoen vuoden ajalta kk maksun joka on molelmmilla 19,80 pack johon kuuluu puhetta ja viestejä jonkin verran. silti meidän laskut oli koko ajan ollu norm luokkaa ja kyllä niissä mun mielestä kk laskutettiin kun senhän mukaan se perkeleen KK MAKSU TULEEKIN!!!!!!! jumalauta mä sanon!!! (toisekseen heidän virhe!!) eihän kaupan kassakaan voi vaati enää seuraavana päivänä`et joo laskutin eilen vahingossa vaan yhestä maidosta ku ostit kaks...tänää maksatkin kolmesta!!!` HERMOT JA RAHAT MENEE!! nyt sitten tuli peruslaskut taas jotka muuten ton 200 episodin jälkeen pompsahtikin moniin kymppeihin kk:ssa....joo nyt tuli taas lisälaskuu et syys kuulta ei olla maksettu....vitut! ja vaikkei oltaiskaan, miksi ne muistutukset tulee vasta nyt!!?? ÄKKIÄ VAIHTOON PASKA CUBIO!!!!
- §
JOS SÄHKÖPOSTI EE KULE
Uhkoo, että lopetat tykkännään konttuurissa käännin ja määt kyläkaapan asijakkaaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?516450Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki944608- 584513
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t243428- 2003088
- 412855
mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k132699törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/202696- 1561611
Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3281536