Youtuben tyrkytysautomaatti on saanut päähänsä että meikä ois kiinnostunu neropattivekottimista, ja työntelee päivittäin videoita vempaimista joilla tuotetaan ilmaista sähkköä. Niissä on kuvattu niukoista tarvikkeista koottavia laitteita, jotka sitten todella näyttävät saavan lampun palamaan, tulettimen pyörimään ja puhelimen akun latautumaan.
Tarvikkeita on kovaäänisen kestomagneetti, sekä vaihtoehtoisesti rautapultit joissa peni käämitys,, n 15 kierrosta nollakolmosen näköistä kuparilankaa tms, tai sytytystulpat, jotka näyttävät korjaamon roskiksesta haalituilta.
Tota, onko kukaan tullu kokeilleeksi, onko toiminut, ja jos on, niin mihin luonnonlakiin moinen ikiliikkuja voisi perustua ?
Ei viittis tässä vanha mies lähtee etsiskeleen tarvikkeita, en ees tiijä mistä kuparilankaa sais ostaa...
Free energy
3
181
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllähän sähköä syntyy kun käämiä liikuttaa magneettikentässä. Sitenhän se kotiin tuleva sähkökin on tehty (paitsi aurinkosähkö) mutta vaan paljon suuremmissa puitteissa. Sähkön syntyminen tehostuu jos kuparilanka kelataan rautasydämen ympäri ja sitten sitä liikutetaan magneetin lähellä tavalla tai toisella. Onhan tällaisia leluja rakenneltu vaikkapa peruskoulussa, mutta eihän niillä synny riittävää tehoa jotta siitä olisi hyötyä.
Onhan noita "veivigeneraattoreita" (ihan kuin vanhanajan puhelimessa) jolla voi ladata puhelinta korvessa kulkiessa.
Olet ilmeisesti käynyt ahkerasti jollain "Pelle Pelottoman" nettisivulla niin sinulle ohjataan asiaan liittyviä mainoksia.<Kyllähän sähköä syntyy kun ...
Syntyy, syntyy, mutta noissa vempaimissa ei näyttäis mikään liikkuvan, muut mainitsemasi edellytykset kyllä ovat läsnä.
Mitähän ku nkävisit juutuubissa vilkaisemassa yhen tai pari näistä kyhäelmistä. löytyy varmasti kun kirjoittaa hakusanaksi ton mun alotuksen otsikon
- Anonyymi
Aloittajan puhetyylissä on hiemaan samaa stadin telttahousu-slangia kun mitä allekirjoittanut skriivaa, ei ole kuitenkaan alter-ego.
Tossa joku jo hyvin kuvasikin miten sähköä tehdään käämimällä kuparilankaa rautapuikon ympärille ja puikon päätä heilutellaan magneettikentässä, magneettikentässä joka siis on tuotettu toisella sähköistetyllä samanlaisella käämillä, tai kestomagneetilla.
Nyt kyse on varmaan niistä huijausvideoista jossa laudanpalaan on kiinnitetty jotain systeemeitä ilman energialähteitä, ja se muka vain pyöräytetään käyntiin, ja sen jälkeen se muka tuottaa itse energiaa loputtomiin.
Huijausvideot on saaneet varmaan tuulta siipiensä alle nykyhistorian suurimman keksijän, Nikola Teslan mystisistä kokeista. Joidenkin tarujen mukaan hän sai radioputkilla toimimaan rajattoman energianlähteen joka otti energian maapallon magneettikentistä ja ajoi sähköautolla yötä-päivää. Myös ketjun topikki viittaa vahvasti Teslan touhuihin.
Meikä-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....23110203Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen604714Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1524191Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1464118- 2183954
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik553254Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL402469Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä12265Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista
kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi122096Nuoret pois politiikasta!
Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!221797