Alan saada tarpeeksi työparini touhuista. Teemme kotisiivouksia ja hän firmassa kauan olleena tekee ihmeellisiä tempauksia. Viimeksi viime viikolla hän noin vain päätti että siirtää minun tiistain kohteen torstaille jolloin hänkin pääsee mukaan. Kyseessä oli siis asiakas jonne olisin mennyt yksin mut ei sopinut hänelle.
En edes esimieheen ottanut yhteyttä kun vaikuttaa olevan ihan tavallista touhua että työkaveri pistää listaa uusiksi. No, yrityksen touhuissa muutenkin häikkää enkä aio pitkään siellä enää viihtyä.
Ei sovi minun luonteelle tuollainen että pitää nöyrtyä asioihin jotka ovat työehtosopimuksen vastaisia. Listaahan ei saa muuttaa ilman työntekijän suostumusta mut mä tyhmänä suostuin ja sainkin sitten tehdä torstaina pitkän päivän kun kaveri listaa muokkaili.
Taitaa minun siivoojan ura jäädä muutamaan kuukauteen jos touhu on tuota muuallakin. Minuuttiaikataululla mennään niska limassa ja työkaveri pomottaa. Tämä nyt vaan oli tällainen avautuminen kun niin tympii.
Työpari muuttaa työvuorolistaa
Anonyymi
1
145
Vastaukset
- Anonyymi
"En edes esimieheen ottanut yhteyttä kun vaikuttaa olevan ihan tavallista touhua että työkaveri pistää listaa uusiksi"
Voi hyvää päivää! En muuta sano!
Mietis kellä on työnjohto-oikeus.
Heti kerrot esimiehelle, kuka teidän firmassa johtaa töitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074609Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734385Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941730- 4031661
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331423Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61109Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531100- 67979
- 56964
- 92938