On yritetty peruuttaa Eeva-lehden tilausta A-lehtien sivuilla, sähköpostilla, puhelimella ja chatissa. Mikään ei tehoa, nyt tuli jo toinen maksumuistutus vaikka on ilmoitettu puhelimessa tilauksen peruuntuneen.
Miten olette saaneet peruutuksen toimimaan?
Tilauksen peruuttamisen mahdottomuus.
3
96
Vastaukset
- Anonyymi
[email protected] Tuonne ilmoitus että tilaus loppuu kuluvan tilausjakson päättyessä. Sinulle jää todiste, että tilaus on lopetettu ajoissa, puhelin on vähän niin ja näin. Tai sekin pitää tallentaa (kuten he sanovat "palvelun parantamiseksi".) Kesken tilauskauden lopetettaessa tilausta, heillä on oikeus laskuttaa loput ilmetyvät numerot, ilm. sinunkin tapauksessa näin on, jos kerran laskua tarjoavat.
Mutta kieltämättä nämä nykyiset kestotilaustilaukset on aika perseestä, jos et muista katkaista tilausta riittävän ajoissa, niin se jatkuu ja jatkuu.
Parempi on kun ei tilaa noilta mitään.- Anonyymi
Sähköpostilla Chatissa ja lehden sivuillakin on peruttu vaikka ensin en saanut kaikkea mukaan. Jokin ruutu kaapattava tai tulostettava. Ei osattu olla tarpeeksi varovaisia.
Kaikki A-lehdiltä on kuitenkin irtisanottu, mutta taaskin hyväuskoisuus käy kaiketi kalliiksi.
Kokeilen tuolla sähköpostilla vielä. Sitten mentävä käymään? Matkaa tosin satoja km. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sähköpostilla Chatissa ja lehden sivuillakin on peruttu vaikka ensin en saanut kaikkea mukaan. Jokin ruutu kaapattava tai tulostettava. Ei osattu olla tarpeeksi varovaisia.
Kaikki A-lehdiltä on kuitenkin irtisanottu, mutta taaskin hyväuskoisuus käy kaiketi kalliiksi.
Kokeilen tuolla sähköpostilla vielä. Sitten mentävä käymään? Matkaa tosin satoja km.Lähetin sähköpostin ja peruivat laskun ja siinä olleen 10 € myöhästymissakon. Lehden tilauskin luvattiin katkaista. OK., mikäli tälläkertaa toteutuu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu553972Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti182601- 1382563
Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett151993- 161466
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis731347- 1061344
Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa
Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks1541057- 931037
Kuin sonnilauma
Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon21998