Toyota Corona, vieläkö niitä on

Vieläkös Toyota Coronaa valmistetaan? Muistelen 60-70 -lukuja, jolloin niitä ainakin oli liikkeellä.
Jos, niin aika muodikas ja ajankohtainen mallinimi...
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kysy Kummelin äijiltä . . .

Äänestä

Corona, kihikihi hihii???
Wattu mikä idiootti.

Äänestä

  • Menepä siitä äitees hameen alle takaasi.

    Äänestä

Voipi olla jossain päin maailmaa tuolla nimellä joku malli. Toyota myy samaa autoa joskus usealla mallinimellä, samaa kuraa se kuitenkin on.

Äänestä

Ensimmäinen auto vm-68, jolla ajoin kortin saatuani 1981, ihan mukava, selkeä peli tuo Juustohöylä.
Oi niitä aikoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vieläkös Toyota Coronaa valmistetaan? Muistelen 60-70 -lukuja, jolloin niitä ainakin oli liikkeellä.
Jos, niin aika muodikas ja ajankohtainen mallinimi...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu