Olga on ollut roolissa elokuvassa jossa on pyörätuolissa oleva nainen.
Olga puhui suhtautumisestaan liikuntavammaisiin, mutta se oli taas pyörätuolissa istuvia puolustava. Onhan meitä muutenkin liikuntavammaisia eikä meitä kukaan puollusta tai ajattele. Varmaan kaveritkin on vaan sen takia että se voi olla pelkkää kohteliaisuutta.... suvaitaan vaan sen takia, että se on ok!
Olga Temonen ps.
3
212
Vastaukset
- Anonyymi
No minkälaista puolustelua sinä sitten kaipaisit? Oletko liikuntavammainen?
Eiköhän kaverit ole kavereita kaikille ihan siitä syystä että toisen kanssa ollaan samalla taajuudella.- Anonyymi
AP kuittaa.
Kyllä kaveruus on aika läpinäkyvää skeidaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
AP kuittaa.
Kyllä kaveruus on aika läpinäkyvää skeidaa.Ei ainakaan minun kokemukseni mukaan.
Vammat eivät vaikuta oikeisiin ystävyyssuhteisiin millään tavalla negatiivisesti, jos puhut joistain FB-"kavereista" niin nehän on kaikilla höttöä eikä oikeaa ystävyyttä.
Minulla on ollut ja on vuosikymmenien mittaisia hyviä ystävyyssuhteita sekä terveiden ja yhden liikuntaesteisen ihmisen kanssa.
Näin aikuisena ystävystyminen on kaikille vaikeampaa yleensä, kuin nuorena ja lapsena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73883
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104738- 36613
- 47603
- 36597
- 30591
- 40585
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34557- 50550
- 36483