Nyt kun meneillään oleva valioliigakausi keskeytetään corona viruksen takia ylivoimaisesti suurin häviäjä on Liverpool.
Kauden keskeyttäminen nimittäin Liverpoolin kohdalla tarkoittaa että se menettää jo lähes varman valioliiga mestaruutensa.
Meneillään olevalla viikolla se menetti jo mahdollisuutensa kamppailla mestareiden liiga voitosta.
Kahden ottelun perusteella Atletico Madrid oli selkeästi parempi joukkue voittaen kummatkin osaottelut.
Sen lisäksi joukkue ei osoittanut kiinnostusta FA Cupia kohtaan vaan pelleili itsensä ulos nuorisojoukkueilla ja kakkosmiehistöillä.
Toiminnallaan FA cupissa seura ei osoita myöskään kunnioitusta kannattajiaan kohtaan.
Kannattavuutta seuran kyseisellä toiminnalla ei nyt jälkikäteen katsottuna näyttänyt olevankaan ja nyt käykin niin että kaudesta käteen ei jää mitään.
Ei käy kateeksi suomalaisi pool kannattajiakaan, luultavasti ottaa päähän: )
Kyllä meitä Suomen Manchester United kannattajia naurattaa! Ei paljon mutta vähän vaan naurattaa: ) YES!!!
Liverpool menettää kaiken!
Anonyymi
1
1555
Vastaukset
- Anonyymi
Te ManU kannattajat ootte semmosia runkkareita , ettei pahempia Gloryhunttereita oo, mut, hienoo ettei toi paskasakki myöskään voita mitään..Maahanmuuttja Salah, ei vi...u!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 542398
- 622292
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p151790- 621602
- 521562
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41915Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit111837Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118787Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33758- 40713