Nyt kun meneillään oleva valioliigakausi keskeytetään corona viruksen takia ylivoimaisesti suurin häviäjä on Liverpool.
Kauden keskeyttäminen nimittäin Liverpoolin kohdalla tarkoittaa että se menettää jo lähes varman valioliiga mestaruutensa.
Meneillään olevalla viikolla se menetti jo mahdollisuutensa kamppailla mestareiden liiga voitosta.
Kahden ottelun perusteella Atletico Madrid oli selkeästi parempi joukkue voittaen kummatkin osaottelut.
Sen lisäksi joukkue ei osoittanut kiinnostusta FA Cupia kohtaan vaan pelleili itsensä ulos nuorisojoukkueilla ja kakkosmiehistöillä.
Toiminnallaan FA cupissa seura ei osoita myöskään kunnioitusta kannattajiaan kohtaan.
Kannattavuutta seuran kyseisellä toiminnalla ei nyt jälkikäteen katsottuna näyttänyt olevankaan ja nyt käykin niin että kaudesta käteen ei jää mitään.
Ei käy kateeksi suomalaisi pool kannattajiakaan, luultavasti ottaa päähän: )
Kyllä meitä Suomen Manchester United kannattajia naurattaa! Ei paljon mutta vähän vaan naurattaa: ) YES!!!
Liverpool menettää kaiken!
Anonyymi
1
1507
Vastaukset
- Anonyymi
Te ManU kannattajat ootte semmosia runkkareita , ettei pahempia Gloryhunttereita oo, mut, hienoo ettei toi paskasakki myöskään voita mitään..Maahanmuuttja Salah, ei vi...u!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.2014569Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki313200Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma322918PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist812834Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne602786Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902635Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest142371Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1002149- 1161367
- 631148