Peskää kädet ja älkää paljailla käsillä kosketa näppeihin kahvoihin käyttäkää hanskoja. Kiitos pidetään coronat poissa.
Varokaa Coronaa
Anonyymi
33706
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Olipa hyvä että tuon tänne kirjoitit,eihän sitä ole kuullu eikä lukenu mistään muualta.
Täällä ei puhe mene kerralla täytyy toistaa.
Miksi kuhmolaiset ulkomaan matkalta tulleet eivät noutata karanteenia.
Muuttolinnut kohta alkavat tulla. Silloin se tauti leviää pohjolassa räjähdysmäisesti...
Sellille ei soa männä.Myyjä tuli matkalta.Sillon Korona
Enpä tuonne sekopäitten joukkoon menisi vaikka maksettaisiin. Se kun on niin, että porukassa tyhmyys tiivistyy.
No mitäpä sitten täälläkään teet räksyttämässä? shellin paarilla kulkevat kuitenkin omilla kasvoillaan eivätkä anonyyminä.
Shellin baarissa kuljetaan vain räksyttämässä sellaisista henkilöistä, jotka eivät juuri silloin ole paikan päällä. Siis on parempi, että istutte baarin avaamisesta iltamyöhään, ettette joutuisi räksyttämisen kohteeksi.
Mikä se tuo corona on?
Corona on Toyotan valmistama ylemmän keskiluokan henkilöautomalli. Euroopan markkinoilla Coronan korvasi Toyota Carina.
Se on conorea virus oikeastaan.
Eipäs kun colori virus.
Olutmerkki se. Lasipullojen se oli?
Siis mulla on toyota corona. Pitääkö mun siis joka kerta olla koskematta mun rakkaaseen coronaan paljain käsin? Eikä oven kahvoinkaa voi paljain käsin? Ja miks mun pitää corona pitää poissa keskustan alueelta? Olen tykännyt ajaa coronalla pipari rallia keskustassa ja mennä kahville shellille. Miksi meiltö corona miehiltä halutaan kaikki pienkin ilo riistää? Terkuin corona mies
Toyota Corona mark II Hardtop se vasta kärry oli siihen aikaan. Kun paineli kaasua, pitkittäismoottori oikein keinutteli autoa kun vääntö ja voima ärisivät. Ja hyvät ajo- ominaisuudet. Niitä vain ei paljon täälläpäin ollut liikenteessä. LUXUSTA.
Mistä ihmeen coronasta sä puhut????????? Jostai juomasta vai!????!?
WC paperipaaleista voi tehdä vaikka sängyn. Siitä voi puolison kanssa harjoitella vaikka mitä...
Mun vaimokkeen kanssa ei yleensä tapahdu mitään peiton heiluntaa yön pimeinä tunteina....
Kyl maar täytyy käyttää kumipukua jos on korona virus.
Nyt puhutaan coronasta, sekö se oli myös peuranpolun ja lammasperäntien risteyden töppäilyn syy, juodaan coronaa ja voidaan huonosti. Nyt kun tuli tämä corona kaiken muun kurjuuden lisäksi niin kohta Suomi kontallaan
Coronaa, pahempi kuin corora. Ja itärajalla kulkevat ukkometsot, saattavat tuoda silsan.
corona oli hyvä auto. ei nykyjään enää osata autoja tehdä.
Priorisointi korona hoidoissa tulisi olla julkinen,
jotta tiedetään mihin hengitysprutkuja käytetään.Jos esim.ministeri tason korona
potilas tarvii hoitoa ,niin meneekö se mökinmummun edelle ,kun koneita on 1.
Vai perustuuko priorisointi yhtä suureen tietämyksen ,kuin itse taudin suojelu Suomalaisilta.
Varsinkin isossa ässässä tuoteet kun ovat kaapeissa, niin näinä aikoina on viisasta hanskoja käyttää.
Eipä ollut yleinen ohjeistus perille mennyt, kun paljain käsin tavaraa kärryihin asakkaat nostelivat lauantaina.
Toisilla tapana touhuta kumilla toisilla paljaana.
Miten ne kotona nostellaan. Kumihanskat kädessä. Niinkö? Voi hyvä tavaton, mitä ajattelematonta. Se on vaan niin yli ammuttua pelkofobiaa. Minä en ole hamstrannut enkä käytä hanskoja. Tuo menee liioittelun puolelle,ja aika hölmöä.
Marttakerho nyt tarkkana kokuuntumisessa
Nykytiedon valossa taudin ei katsota tarttuvan kovinkaan todennäköisesti esimerkiksi liikennevälineiden tai kauppojen hyllyjen pinnoilta, joihin ihminen koskee ilman hanskoja.
Mehiläisen julkisten terveysasemien johtavan lääkärin Patrik Währnin mukaan käsineet eivät ainakaan korvaa hyvää käsihygienia.
Käsineen tuoma lisäturvallisuus on hyvin pieni, Währ painottaa.
Lisäksi käsineet pitäisi osata riisua, jotta hyöty olisi tarpeeksi suuri, johtava lääkäri muistuttaa.
Hyvä että koulutkin nyt suljetaan koronan varalta.
Entäs jos joku on aivastaa pärskäyttänyt suojaamatta itseään.
Kyllä me varotaan coronaaa
Enää ei jaeta ilmaisia sankkoja. Vaan ilmaisia hengitysuojaimia.#jono.
Ketkä olivat Levillä ne pitäisi olla karaanteenissa?