Tjäreborgin kautta ei nyt pääse Gambiaan
Onko joku, kuka on tästä huolimatta matkustamossa sinne ja jos on miten? Minkä lentoyhtiön kautta?
Tjäreborg perui kennot
16
120
Vastaukset
- Anonyymi
TP, TK, SN, VY lentää BJL ja yhdellä vaihdolla pääsee BJL via BRU, IST, BCN tai LIS.
- Anonyymi
Hei
Kerrotko hieman lisää, miten saan lennon varattua Gambiaan.- Anonyymi
Mitä kautta ja mitä lentoyhtiöitä olisi viisainta käyttää, jotta pääsee matkustamaan Gambiaan?
- Anonyymi
Monosella hyväpalvelu ja uudehko kalusto.
-moni tuttu ollut tyytyväinen heihin , ei ole ainakaan valittaneet. - Anonyymi
Ei ole nyt kentoja...
- Anonyymi
Kikkeliä löytyy kotimaastakin.
- Anonyymi
Ei kaikille!
- Anonyymi
Ensi talvena näyttäisi Ving vielä tekevän matkoja Tukholmasta. Tjärellä lennot ovat 3 vaihdolla ja hinnat korkeat...
- Anonyymi
Tjären reittilennoilla kaksi vaihtoa, München-Bryssel, Dakarissa ei vaihtoa, vain välilasku. Olen mennyt Gambiaan juuri tuolla systeemillä joskus, ihan helppo nakki. Hinnat tosiaan aika korkeat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tjären reittilennoilla kaksi vaihtoa, München-Bryssel, Dakarissa ei vaihtoa, vain välilasku. Olen mennyt Gambiaan juuri tuolla systeemillä joskus, ihan helppo nakki. Hinnat tosiaan aika korkeat.
Käytin tuota reittiä viimeksi tammikuussa ja silloinkin lennon aikataulussa luki, että Dakarin kohdalla vaihto ( suluissa , ei vaihtoa ), oli siis vain välilasku, jonka aikana sieltä otettiin uusia matkustajia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tjären reittilennoilla kaksi vaihtoa, München-Bryssel, Dakarissa ei vaihtoa, vain välilasku. Olen mennyt Gambiaan juuri tuolla systeemillä joskus, ihan helppo nakki. Hinnat tosiaan aika korkeat.
Ei lennä Tjåre erään Gambiaan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei lennä Tjåre erään Gambiaan
Tjäreborg myy edelleen reittilentoja Gambiaan. Mene heidän sivuilleen ja valitse "Vapaavalintainen" matkan pituus. Joku tuossa edellä kirjoittikin näistä Tjäreborgin kautta myytävistä reittilennoista. Itse sain eilen meseviestiä Tjäreltä, jossa juurikin ehdottivat noita vapaavalintaisia reittilentoja, joita myyvät.
- Anonyymi
Saisiko kommenttia vielä siitä, minkälaisia nämä eri lentoyhtiöt ovat matkustaa. Vueling, Tap Portugal, Turkish Airlines ja Brussels Airlines, millä näistä yhtiöistä matkustaisitte lasten kanssa ja millaisia eroja/ mitä pitäisi huomioida, kun lentoja etsii? Mieluiten edullinen, mutta koneen mahdolliset viihdejärjestelmät/ viihtyvyys/ normaali lentokonetilavuus/ ei turhia yöpymisiä vaihdoissa jne. olisivat plussaa.
- Anonyymi
Kentät aukeamassa ehkä piakkoin ja pääsee matkaustamaan tuonne paratiisiin! Vuelingilla lentoja Barcelonasta elokuusta alkaen. Onko muita reittejä kukaan vielä löytänyt tai selvitellyt?
- Anonyymi
Tap Portugalilla pääsee ainakin Dakariin jo heinäkuussa Helsingistä.
- Anonyymi
Jaksaa kävellä saadakseen sitten, kun on pakko antaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa625182Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163457Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370