Tjäreborgin kautta ei nyt pääse Gambiaan
Onko joku, kuka on tästä huolimatta matkustamossa sinne ja jos on miten? Minkä lentoyhtiön kautta?
Onko joku, kuka on tästä huolimatta matkustamossa sinne ja jos on miten? Minkä lentoyhtiön kautta?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
TP, TK, SN, VY lentää BJL ja yhdellä vaihdolla pääsee BJL via BRU, IST, BCN tai LIS.
Hei
Kerrotko hieman lisää, miten saan lennon varattua Gambiaan.
Mitä kautta ja mitä lentoyhtiöitä olisi viisainta käyttää, jotta pääsee matkustamaan Gambiaan?
Monosella hyväpalvelu ja uudehko kalusto.
-moni tuttu ollut tyytyväinen heihin , ei ole ainakaan valittaneet.
Ei ole nyt kentoja...
Kikkeliä löytyy kotimaastakin.
Ei kaikille!
Ensi talvena näyttäisi Ving vielä tekevän matkoja Tukholmasta. Tjärellä lennot ovat 3 vaihdolla ja hinnat korkeat...
Tjären reittilennoilla kaksi vaihtoa, München-Bryssel, Dakarissa ei vaihtoa, vain välilasku. Olen mennyt Gambiaan juuri tuolla systeemillä joskus, ihan helppo nakki. Hinnat tosiaan aika korkeat.
Käytin tuota reittiä viimeksi tammikuussa ja silloinkin lennon aikataulussa luki, että Dakarin kohdalla vaihto ( suluissa , ei vaihtoa ), oli siis vain välilasku, jonka aikana sieltä otettiin uusia matkustajia.
Ei lennä Tjåre erään Gambiaan
Tjäreborg myy edelleen reittilentoja Gambiaan. Mene heidän sivuilleen ja valitse "Vapaavalintainen" matkan pituus. Joku tuossa edellä kirjoittikin näistä Tjäreborgin kautta myytävistä reittilennoista. Itse sain eilen meseviestiä Tjäreltä, jossa juurikin ehdottivat noita vapaavalintaisia reittilentoja, joita myyvät.
Saisiko kommenttia vielä siitä, minkälaisia nämä eri lentoyhtiöt ovat matkustaa. Vueling, Tap Portugal, Turkish Airlines ja Brussels Airlines, millä näistä yhtiöistä matkustaisitte lasten kanssa ja millaisia eroja/ mitä pitäisi huomioida, kun lentoja etsii? Mieluiten edullinen, mutta koneen mahdolliset viihdejärjestelmät/ viihtyvyys/ normaali lentokonetilavuus/ ei turhia yöpymisiä vaihdoissa jne. olisivat plussaa.
Kentät aukeamassa ehkä piakkoin ja pääsee matkaustamaan tuonne paratiisiin! Vuelingilla lentoja Barcelonasta elokuusta alkaen. Onko muita reittejä kukaan vielä löytänyt tai selvitellyt?
Tap Portugalilla pääsee ainakin Dakariin jo heinäkuussa Helsingistä.
Jaksaa kävellä saadakseen sitten, kun on pakko antaa.