Miten pilaan elämäni pilanneen ihmisen elämän?

Anonyymi

Vinkkejä kostamiseen?

8

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos sinua kohtaan on tehty rikos niin sitten vaan rikosilmoitusta tekemään, ja prosessi lähtee siitä. Jos taas menet itse häiriköimään niin pian voit itse istua syytetyn pallilla.

    • Anonyymi

      Vanha viisaus on pätevä: kaiva kaksi hautaa. Toinen niistä on vihollisellesi ja toinen itsellesi.

    • Anonyymi

      Ei mitään hätää, kostonkierre on täysin käsissä. Melkein.

    • Anonyymi

      Stalinilla oli tapana järjestää kaakkujuhlat ja tarjoilla myrkytettyä kaakkua.
      Nykyään taas Venäläisillä on tapana autonkahvat voidella Novitshokilla.
      Olethan sinä varmaankin kuullut räjähtävistä pommeista, niitähän pakolaiset käyttäävät. Jari Aarnio varmaankin tietäisi, kuinka ja miten kosto tehdään, huumeet ja ampuma-aseethan jengiläisillä tuntuvat olevan käytössä. Järjestäytynyt rikollisuus Suomessa on kaikkialle levinnyt, jota tukee maahanmuuttajat ja poliisi suojelee muun virkakoneiston kanssa.
      No miten sitten tuo corona, vihreiden lempivirus, luonnonmoninaisuus. Sitähän nuo nyt tuntuvat hakevan ulkomailta, kuin pakolaiset huumetta ja levittävän. Luulisi joutuvan syylliset syytteeseen muta eivät, Anneli Auerikin tappoi kostoksi ukkonsa ja sai siitä rahaakin puolimiljoonaa, mutta Gustafson vai siitä 10%:a. Ei onnenlahjat mene tasan, niinhän sitä sanotaa ja vaikka tara-arvolla politiikotkin ratsastaavat.

    • Anonyymi

      Esitä hänelle oikeinnäyttävästi miten hyvin sinulla menee. Koston ajattelu syö sinua sisältäpäin ja ei loppujen lopuksi sinulle iloa tai lohdutusta tuo. Se, että et välitä ja menet eteenpäin uusin purjein voi harmittaa paljon enemmän. No.. ei tämä mikään yleispätevä ole, kun ei tiedä miten elämä on pilattu.

    • Anonyymi

      Käännät kaikki ihmiset tätä tyyppiä vastaan ja viet siltä kaiken.

    • Anonyymi

      Et mitenkään, unhoita ja mene eteenpäin.

    • Anonyymi

      Mene sen kans naimisiin. Pahempaa kostoa en nyt tähän hätään keksi.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      103
      3028
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      87
      2405
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      1936
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1510
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1470
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1375
    7. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      892
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      26
      887
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      836
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      759
    Aihe