Vinkkejä kostamiseen?
Vastaukset 8
- Anonyymi
Jos sinua kohtaan on tehty rikos niin sitten vaan rikosilmoitusta tekemään, ja prosessi lähtee siitä. Jos taas menet itse häiriköimään niin pian voit itse istua syytetyn pallilla.
- Anonyymi
Vanha viisaus on pätevä: kaiva kaksi hautaa. Toinen niistä on vihollisellesi ja toinen itsellesi.
- Anonyymi
Ei mitään hätää, kostonkierre on täysin käsissä. Melkein.
- Anonyymi
Stalinilla oli tapana järjestää kaakkujuhlat ja tarjoilla myrkytettyä kaakkua.
Nykyään taas Venäläisillä on tapana autonkahvat voidella Novitshokilla.
Olethan sinä varmaankin kuullut räjähtävistä pommeista, niitähän pakolaiset käyttäävät. Jari Aarnio varmaankin tietäisi, kuinka ja miten kosto tehdään, huumeet ja ampuma-aseethan jengiläisillä tuntuvat olevan käytössä. Järjestäytynyt rikollisuus Suomessa on kaikkialle levinnyt, jota tukee maahanmuuttajat ja poliisi suojelee muun virkakoneiston kanssa.
No miten sitten tuo corona, vihreiden lempivirus, luonnonmoninaisuus. Sitähän nuo nyt tuntuvat hakevan ulkomailta, kuin pakolaiset huumetta ja levittävän. Luulisi joutuvan syylliset syytteeseen muta eivät, Anneli Auerikin tappoi kostoksi ukkonsa ja sai siitä rahaakin puolimiljoonaa, mutta Gustafson vai siitä 10%:a. Ei onnenlahjat mene tasan, niinhän sitä sanotaa ja vaikka tara-arvolla politiikotkin ratsastaavat. - Anonyymi
Esitä hänelle oikeinnäyttävästi miten hyvin sinulla menee. Koston ajattelu syö sinua sisältäpäin ja ei loppujen lopuksi sinulle iloa tai lohdutusta tuo. Se, että et välitä ja menet eteenpäin uusin purjein voi harmittaa paljon enemmän. No.. ei tämä mikään yleispätevä ole, kun ei tiedä miten elämä on pilattu.
- Anonyymi
Käännät kaikki ihmiset tätä tyyppiä vastaan ja viet siltä kaiken.
- Anonyymi
Et mitenkään, unhoita ja mene eteenpäin.
- Anonyymi
Mene sen kans naimisiin. Pahempaa kostoa en nyt tähän hätään keksi.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46717
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487