Olen 24 vuotias opiskelija Turun Yliopiston humanistisesta tiedekunnasta, Olen silloin tällöin lueskellut tämän palstan juttuja ja tuntuu vähän siltä, että vain pieni osa niistä on tositarinoita ja ns. tyttöjenkin kertomukset on miesten kirjoittamia. Oma tarínani on kuitenkin totista totta ja halusin sen välittää tänne vaikka en tiedä pitävätkö kaikki sitä erityisen eroottisena kokemuksena.
Lueskeltuani kuinka kaikki tuntuvat pitävän häpykarvojen ajamista hienona juttuna sorruin siihen itsekin. Koska en kuitenkaan kehdannut mennä kosmetologille mihinkään brassivahaukseen tein sen itse peilin edessä kotona höylällä ja partavaahdolla. Minulla on aika tuuhea karvoitus alapäässä ja parturointiin meni tovi ja käteni alkoi väsyä. Olin melkein valmis mutta onnistuin ihan lopussa viiltämään höylällä häpyhuuleeni pienen haavan. Puhdistin haavan pumpulilla kostutetulla antiseptisellä nesteellä ja haava ei sillä hetkellä tuntunut kovin kipeältä.Olo ilman karvoitusta tuntui ihan ok ja ajattelin että kyllä tämä tästä. Seuraavalla viikolla minulla alkoi kuukautiset ja jouduin erinäköisistä syistä vaihtamaan tampoonia epäsäännöllisesti ja hygienia ei ollut ihan parasta mahdollista ja kävi niin, että haava alapäässä tulehtui ja muuttui araksi. Kaikista lääkekaapissa olleista voiteista huolimatta oikean puoleinen häpyhuuli alkoi punoittaa ja oli selvästi tulehtunut ja oli yhä kipeämpi. Seuraavana päivänä olin tentissä ja pissatauolla halusin vaihtaa myös tampoonin. Vessassa istuessani yritin vetää tampoonin ulos mutta kauhukseni naru irtosi ja tampooni jäi sisääni. Alapääni oli myös niin arka ja niin turvoksissa etten millään kyennyt työntämään sormiani sisälleni yrittääksseni saamaan tamppoonin ulos. Istuin tentin loppuun ja soitin samantien sen jälkeen TYKS:in naistenpolille päästäkseni mahdollisimman pian lääkärin vastaanotolle. Kuvattuani ongelman aika järjestyi tunnin päähän ja kävelin saman tien TYKS:iin Hämeenkadun toiselle puolelle.
Ilmoittauduin naisten polin vastaanottoon ja pienen odottelun jälkeen hoitaja ohjasi minut tutkimushuoneeseen pyytäen minua riisumaan alapääni paljaaksi ja sain kuitenkin vetää lakanan peitokseni. Lääkäri saapui 5 min kuluttua mukanaan kolme lääketieteen opiskelijaa jotka kaikki olivat kuitenkin onneksi tyttöjä.
Kerroin lääkärille vaivastani ja vedettyään lakanan päältäni hän pyysi minua asettamaan jalkani tutkimuspöydän telineisiin suunnaten valon jalkoväliini. Ainakin opiskelijat tuijottivat vähän kauhistuneen näköisinä turvonnutta punoittavaa häpyäni ja lääkärikin totesi tulehduksen olevan ilmeisen pahan. Lääkäri pyysi yhtä opiskelijaa asettamaan spekulan häpyhuulieni väliin ja raottamaan häpyhuuleni vähän erilleen jotta tamppoonin poisto onnistuisi. Kipu oli sen verran kova, etten ehtinyt miettimään tilanteen kiusallisuutta. Lääkäri työnsi pitkät pihdit emättimeeni ja onnistui saamaan otteen tamppoonista ja veti sen ulos. Tajusin että tamppoonin perässä lorahti verta tutkimuspöydän paperilakanalle ja tässä vaiheessa minua alkoi hävettämään tilanne. Olen kuitenkin aina kuukautisten aikana jotenkin erityisen herkällä päällä ja vaikka paikalla oli vain naisia ja tilanne oli kaikin puolin nöyryyttävä tajusin että tilanne jotenkin perverssillä tavalla kiihoitti minua. Lääkäri ohjeisti opiskelijatytöt ja jatkoi matkaa seuraavaan tutkimushuoneeseen. Yksi tytöistä alkoi ohjeiden mukaan puhdistamaan alapäätäni ja vaikka kirvely oli suunnatonta pumpuliliinan painelu hävylläni tuntui hyvältä ja kun pyyhkeen kulma osui klitorikseeni melkein nostin takapuoltani hoitopöydällä ja tajusin että alapääni oli kostumassa muustakin kuin kuukautisverestä. Koska tutkimusvalo edelleen valaisi häpyni ei kostuminen jäänyt kenellekkään epäselväksi ja kaikkien naama punoitti yhtä lailla. Opiskelijat kuitenkin puhdistivat alapääni ja levittivät häpyhuulille jotakin tulehdusta lievittävää voidetta ja yksi heistä antoi minulle lopulta uuden tampoonin jonka pyynnostä asetin sisälleni. Tämä tuntui niin hyvältä että sain lopulta tutkimuspöydällä pienen orgasmin minkä opiskelijat kaikki kyllä tajusivat ja tuijottivat kiusaantuneena toisiaan. Sain luvan pukea vaatteet päälleni ja ohjeen saapua jälkitarkastukseen seuraavalla viikolla. Jälkitarkastuksen hoiti miespuolinen lääkäri joka ei saanut erityisiä väristyksiä aikaan eikä paikalla myöskään ollut opiskelijoita, joten aiempi kokemukseni ei saanut jatkoa.
Outo kokemus
5
13758
Vastaukset
- Milla
Minua ei niinkään toi lääkärijuttu kiihota ja koko tilanne oli varmaan tuskallinen. Mulla on kuitenkin sama juttu että olen menkkojen aikaan aina tosi kiihottunut mutta toistaiseksi en ole seksiä menkkojen aikaan harjoittanut. Jotenkin haaveilen, että joku tuleva poikaystävä innostuisi aiheesta. Kommentoikaa muut tytöt !
- lebberi
Naapurirapussa asuu 2 noin 40v avoliitossa asuvaa naista jotka käyvät aina silloin tällöin luonani ja raiskaavat kielellä pilluni ja kun toinen heistä sitoo vyötäisilleen tekokullin ja alkaa nussia minua takaapäin samalla kun toinen naapurin täti nuolee pilluani niin arvatkaapas kuinka kovan orkun mä sain. Juuri äsken lähtivät pois.Pillu on tosi hellänä. Olen itse vasta 19 mutta täytyy myöntää että vanhempi nainen tietää mitä pillulle pitää tehdä.
- Victor
Miten niin, että opiskelijat olivat onneksi tyttöjä? Veikkaanpa, että kokemuksesi olisi ollut paljon jännittävämpi, jos ne olisivat olleet miespuolisia? Tappio sinänsä, vai mitä.
- jookyl
Voisiko joku lääketieteeseen perehtynyt varmistaa, että Suomessa lääketieteen opiskelijat saavat tehdä kuvatunkaltaisia hoitotoimenpiteitä?
- M.D.
jookyl kirjoitti:
Voisiko joku lääketieteeseen perehtynyt varmistaa, että Suomessa lääketieteen opiskelijat saavat tehdä kuvatunkaltaisia hoitotoimenpiteitä?
Opiskelijat saavat tehdä kaikenlaisia toimenpiteitä, joihin heitä on koulutettu. Pimpsan rasvaaminen ja tamponien jako kuuluu kyllä enemmän sairaanhoitajille; ehkä kyseessä olikin sairaanhoidon opiskelijoitten ryhmä?
Tosielämässä luulisin käyvän niin, että jos tamponivaivasta soittelee tyksiin, ei sinne kutsuta kadun yli vaan neuvotaan hakeutumana turun terveyskeskuksene tai humanistiksi opiskeleva voinee mennä vaihtoehtoisesti YTHSaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M236934Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1604672Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja973635Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v423269Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12473KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2461837Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka301635Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j3031584Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e321570Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1831372