Onko morrowind ihan kaupasta ostettava yksinpeli?
Vai netistä imutettava online peli kuten ultima-online?
Vai netistä imutettava online peli kuten ultima-online?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Se on yksin peli jossa on niin helvetin laaja maailma ja helvetisti erillaisii harniskoi ja kapunkeij ja aseita ja voit liittyy vaikka vartioihin. Ja sit siihen voi tehä ite tai ladata netistä erillaisia modeja vaikka uusii asita uusii
saaria yms mun lemppari ladattava on sauna modi
Mistä kuvakulmasta sitä peliä niiku katotaan? Onko se niiku samasta kuvakulmasta kuten cs tai half-life?
vai katotaanko sitä kuten wow:via tai ultima-onlinea?
Ja sit viel että onko kovin monimutkanen peli?
tarviiko osata vitusti englantia ja olla 16v että tajuaa pelin juonen ynnämuun?
Kuvakulmia on kaksi. Ensimmäisen ja kolmannen persoonan kuvakulmat. Eli pelaajan omin silmin ja sitten hieman hahmon takaa. Omin silmin kuvakulmaa tarvitaan esim jousella tähdätessä. Liikkuminen on ainakin omasta mielestä näppärämpää kun kamera kuvaa hahmon takaa. Olen bindannut hiiren oikeaan painikkeeseen kuvakulman vaihdon. Muistaa hyvin, kun räiskintäpeleissä käytän samaa painiketta zoomina/tähtäyksenä.
Jos ei osaa englantia, niin Morrowindiä ei voi pelata. Morrowindissä on tekstimateriaalia kuuden keskiverto romaanin verran. Vasta alkajalle peli on monimutkainen. Alle 16 vuotiaiden pitää olla läksyjen teossa. Vain aikuiset saa pelata. Eli pelistä löytyy kolmaskin kuvakulma: isin olan takaa -:)
no itte asiassa musta peli on aika helppo tosin kaikki tehtävät ei oo pakosti helppoja, mut kyl mä uskon että pärjää ainaski ylä asteen englannilla. ja yleeensä tarttee valita ylin vaihtoehto juttelussa.