Eli niin, että toiseen laittaa vasemman kanavan ja toiseen oikean. Onnistuuko? äänilähteestähän tämän pitäisi olla kiinni, eli pitäisi saada kaksi laitetta yhdistettyä samaan aikaan.
https://www.ikea.com/fi/fi/p/eneby-bluetooth-kaiutin-valkoinen-80401386/
2kpl Ikean ENEBY bluetooth kaiutinta käyttöön?
4
211
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi olkoon, olet juuri keksinyt stereon. Edellyttäen, että kaiuttimet toimivat keskenään eri lähetystaajuudella.
- Anonyymi
Audio kytkin
- Anonyymi
Tuollainen tai vastaava https://www.verkkokauppa.com/fi/product/34761/dkmxv/HQ-ASWITCH-3-audiokytkin
- Anonyymi
Onko noissa "langattomissa" kaiuttimissa mitään tolkkua? Syövät kuitenkin sähköä, ja tuostakin mallista näkyy virtajohto johonkin menevän. Eli jokainen niistä syö yhden pistorasiareiän.
Tavallinen stereoviritinvahvistin kaiuttimet piuhojen päissä tarvitsee vain yhden pistorasiapaikan. Mutta langattomuus kahdella kaiuttimella viekin kolme!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4688432Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195800Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2544738Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli564589Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s624089Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603920SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673722- 901688
- 931182
- 42847