Tekohurskaana tarjoavat asuntojaan mukamas edullisesti käyttöön, jos joku jää tänne Alanyaan vahingossa tai tahallaan. Käsittämätöntä itsekkyyttä kaventaa turkkilaisten elannon hankintamahdollisuuksia entisestään. Minä, minä, minä, minä, minä. Dollarin kuvat silmillä ovat, haaskalinnut saalistamassa heti tilaisuuden tullen.
Itsekkäät suomalaispaskiaiset.
15
106
Vastaukset
- Anonyymi
Onko tosiaan niitäkin jotka vielä jäävät sinne ?
Taatusti joku legginssilortto jolla ei äly päätä pakota .
Toisaalla Korona-virus ja toisaalla sota .- Anonyymi
Ne asunnothan myytäisiin pois , mutta kun ostajia ei löydy mistään .
On tullut aikanaan ylihinnalla ostettua ja sitäkös on vaikea itselleen myöntää .
Jos asuntojen arvo oli alhaalla jo ennen Koronaa , niin tämän
jälkeen arvo on vielä alempana .
- Anonyymi
Taas yksi kateellinen. Hyvä kun tarjoavat edullisesti ja mikä estää kääntymästä turkkilaisen vuokraajan puoleen jos tuntuu paremmalta rahallisesti tai eettisesti.
Maksaja päättää ei tarjoaja. Toisaalta pitäisiko suomalaisen tukea turkkilaista vuokraajaa jättämällä oma asunto tyhjäksi. Ei varmaan turkkilainen asuntoa vuokraava kuulu maan koyhimpiin apua tarvitseviin. Turkin valtiolla on varaa käydä sotaa Kurdeja vastaan. Niillä varoilla auttaisi omaa kansaansa.Niin.
Turkki on hyvin vauras valtio juuri siitä syystä että saastainen presidenttinsä Erdogan pitää suurinta osaa kansaansa kurjuudessa ja osin jopa nälänhädässä.
Kurjia ja köyhiä kurdeja vastaan käy armotonta sotaa jota ei tule koskaan voittamaan.
Tiedän historiasta että kaikki diktaattorit; esim. Mussolini ja Ceausescu teurastettiin kansan toimesta ja hyvin brutaalisti. Niin tulee käymään tällekin saastalle.
Aloittajan huoleen vastaan että tietysti kannattaa hakea sijoitukselleen tuottoa tai ainakin pitää pyrkiä siihen että sen arvo säilyisi.
Nykytilannetta ja sen ajan jälkeistä tuskin kukaan pystyy ennustamaan.
Se on varmaa että kaikki ulkomaiset asuntosijoitukset ovat juuri nyt täysin arvottomia.- Anonyymi
Tässä turkkilaisen todellinen mielipide suomalaisista vääräuskoisista. Kaikki muu ystävällisyys on teennäistä ja hyötyhakuista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tässä turkkilaisen todellinen mielipide suomalaisista vääräuskoisista. Kaikki muu ystävällisyys on teennäistä ja hyötyhakuista.
"nazi"
Tuollainen kuva minullekkin jäi Turkin-matkaltani .
Ei ehkä noin radikaali , kuin MR. nazilla , mutta jonkin verran hänen
mielipiteissään on tottakin .
Turkkilaiset sietävät meitä vain vastentahtoisesti ja hammasta purren .
Raha tulee turisteilta ja suomalaisille voi myydä ylihintaisen asunnon
jota tämä ei tiukan paikan tullen lopulta edes omista . - Anonyymi
Koira on arvokkaampi kuin sinä? Ja vuohesta voisi maksaa enempi kuin vaaleasta suomalaistytöstä?
- Anonyymi
Coronahan se taas nettoaa urakalla.
- Anonyymi
Kah, suattaapi tulla aika jolloin Ertrokani heittää kaikki ulkomaanpellet ulos maasta viäräuskoisina.
Sinne jiäp sitten kämpät. Vua suattaapi olla että se jottain niistä maksaa. Pakkolunastuksen hinnan ehki.
- Anonyymi
Samaa mieltä. Kannattaa suosia paikallisia.
Asuntojen arvo tulee tietysti laskemaan globaalisti pandemian takia kaikkialla pitkällä aikajänteellä koska kauppa ei käy.
Erityisen kovana se tulee näkymään Turkissa jossa on muitakin arvaamattomia vaaratekijöitä.
Suurin niistä on Islam.
Erdogan on kovan linjan islamisti; vihaa ja inhoaa valkoisia kristittyjä yli kaiken.
Hän on sietänyt heitä pääasiassa turismin tuomien valtaisien tulojen takia joka on nyt loppu.
Seuraavista siirroistaan ei kukaan tiedä.- Anonyymi
nazi kirjoitti:
Asuntojen arvo tulee tietysti laskemaan globaalisti pandemian takia kaikkialla pitkällä aikajänteellä koska kauppa ei käy.
Erityisen kovana se tulee näkymään Turkissa jossa on muitakin arvaamattomia vaaratekijöitä.
Suurin niistä on Islam.
Erdogan on kovan linjan islamisti; vihaa ja inhoaa valkoisia kristittyjä yli kaiken.
Hän on sietänyt heitä pääasiassa turismin tuomien valtaisien tulojen takia joka on nyt loppu.
Seuraavista siirroistaan ei kukaan tiedä.Ihan samalla tavalla se tulee näkymään Suomessa , mahdollisesti suurimpia kaupunkeja lukuunottamatta, vaikka täällä natsionalistit onneksi eivät ole vallassa.
- Anonyymi
kapea on otsa joka turkkiin haksahtaa
- Anonyymi
nazi kirjoitti:
Lyhyt oli lause mutta ah; niin totuudenmukainen!
natsionalistista houretta. samanlaisen hallinonhan ne suomeenkin haluavat.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467545
- 334163
- 573675
- 503170
- 172846
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons562456- 542378
- 402319
- 442302
- 162266