KYSYMYS JOHON HALUAN VASTAUKSEN

Anonyymi

Minulta kuoli koira mutta en saanut hautakivet missä se on?

1

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • https://www.youtube.com/watch?v=QeKre00NVt0

      Edelläolevan linkin takaa löytyy kuvaus siitä mitä luultavasti niin sanotusti PITÄISI tapahtua. Ellei hautapaikkaa ja sitä osoittavaa kiveä löydy, on vaikea hahmottaa mistä koiran haamu aikanaan ilmestyy, jos edes ilmestyy.
      Hautakiven puuttumaan jääminen voi olla bugi - pelin virhetoiminta - ja johtua ties mistä. (ladatut, modit jne)

      Huom. Edelläoleva oli vastaus. Seuraava on pelkkä ajatus tai epämääräinen ehdotus.
      JOS mulle noin kävisi, niin lähtisin pelaamaan uudelleen edellisestä talletuksesta missä koira vielä eli ja katsoisin tarkemmin mitä sen kuollessa oikein tapahtuu. Ellei hautakiveä vieläkään ilmaantuisi, kokeilisin korjata pelin, poistaa mahdolliset CC:t ja kokeilla vielä kerran. Ellei noista olisi mitään hyötyä, niin kävisin katsomassa Crinrictin bugiluettelosta onko muilla ollut vastaavaa ongelmaa ja jos on, niin tekisin mitä siellä on ehdotettu TAI huijaisin koiran takaisin peliin TAI unohtaisin koko homman ellei mikään löytynyt vaihtoehto miellyttäisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      177
      4995
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4387
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3107
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2952
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1743
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      1719
    Aihe