pensansuodatin

kävin tossa motonetissä kyselemässä pensansuodarinta -92 primeraan (1.6 litranen) ja myyjä anto kaks koko a , jos oikein muistan niin 60 ja 80mm eli minkäs kokosta tohon ostetaan?
5335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mittaappa letkun suut onko 6mm 8mm ja laita sopiva
oiskohan 6mm

Äänestä

Motonetin osanumero 19-0020 eli 60 mm.

Äänestä

auto ei o just mun nähtävillä..mutta onks tossa asentamisessa jotain ihmeellistä? vai otetaanko letkut vaa pois ja uutta tilalle? ei tarvii mitää paine saatöjuttuja?

Äänestä
  • En tiedä onko sinulla ruiskumalli vai sähköinen kaasutin malli. Mutta ruiskussa otetaan sulake bensapumpusta irti ja käytetään niin kauan kun auto sammuu, vanha suodatin irti ja uusi tilalle, sulake takaisin kiinni ja auto käyntiin.

    Äänestä

  • Tane kirjoitti:

    En tiedä onko sinulla ruiskumalli vai sähköinen kaasutin malli. Mutta ruiskussa otetaan sulake bensapumpusta irti ja käytetään niin kauan kun auto sammuu, vanha suodatin irti ja uusi tilalle, sulake takaisin kiinni ja auto käyntiin.

    eli nyt on juuri kyseessä kaasutin..eli miten tulisi menetellä sen kanssa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jyrki kirjoitti:

kävin tossa motonetissä kyselemässä pensansuodarinta -92 primeraan (1.6 litranen) ja myyjä anto kaks koko a , jos oikein muistan niin 60 ja 80mm eli minkäs kokosta tohon ostetaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu