Sonyn tv tarjoaa nettiyhteyttä

Anonyymi

Runsaan neljän vuoden ikäinen Sony KD-55X8509C -televisioni yllätti minut pari päivää sitten läväyttämällä ruutuun tarjouksen nettiyhteyden muodostamisesta, että minulle voitaisiin suositella joitakin ohjelmia.

Televisioni on kuitenkin ollut nettiyhteydessä koko ikänsä. En kai muuten olisi voinut katsoa mitään esimerkiksi YouTubesta. Mistä mahtaa olla kysymys?

4

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmeisesti maahantuoja tai valmistaja haluaa SInun maksavan televisionkatselusta. Seuraavaksi se kyselee luottokortin numeroa ja sitten alkaakin jatkuva rahastus. Oletko asentanut ohjelmistopäivitykset tv:n käyttöjärjestelmään?

      • Anonyymi

        " Oletko asentanut ohjelmistopäivitykset tv:n käyttöjärjestelmään?"

        Kyllä. Kaikki tarjotut päivitykset on asennettu. Kaipa kyseessä oli tosiaan joidenkin maksullisten palvelujen tarjousehdotus. Klikkasin tosin kohtaa "ÄLÄ NÄYTÄ TÄTÄ UUDESTAAN", joten voi olla, että tarjouksia ei tule lisää.


    • Anonyymi

      Lukiko siinä "nettiyhteyden muodostamisesta" kirjaimet vai mitä? Vai ehkä kyseesä on hbb -palvelu johon tarvitaan evästeitä varten lupa käyttäjältä. Hybridi-TV oletko kuullut asiasta? Voit äänestää sillä tv:n sinisellä tai jollain muulla näppäimellä, jos olet kuullut tv ohjelmissa joskus sanottavan. Luulen että tarkoitat tätä jos kerran "osaat" youtubea "käyttää" ja se toimii. "O-O"

      • Anonyymi

        "Lukiko siinä "nettiyhteyden muodostamisesta" kirjaimet vai mitä?"

        Ruudulle tulleessa ehdotuksessa tietysti käytettiin sanoja "nettiyhteys" ja "muodostaminen", jos sitä tarkoitat. Olen DNA:n kaapeliverkossa Helsingissä, eikä DNA:n kaapeliverkko tue hybridi-tv:tä.

        Se ei minua haittaa. Katselen televisiosta lähinnä tennistä, jalkapalloa ja joskus jääkiekkoakin, enkä kaipaa mitään lisukkeita televisiooni. — Tällä hetkellä tosin uusia otteluita ei esitetä, joten television katselu jää vähiin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      73
      3340
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2584
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2258
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      95
      2178
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      2082
    6. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      42
      1683
    7. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1661
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1333
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      148
      1280
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1149
    Aihe