Finnairin lisälennot

Anonyymi

Hyvä Finnair kun haette kotiin kaikki Suomalaiset.Mutta kuka takaa että palaajat pysyvät kotonaan 14 vrk.Lentokentällä pitäisi olla vastaanottaja ja tiski minkä kautta Kaikki palaajat käyvät ja saavat käskyn mennä karanteeniin Pakon uhalla.Sehän on jo todettu että tartunnoista kaikki on tuotu Ulkomaista.JÄRKI käteen PALAAJAT.

5

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nii, kuka vahtii..

    • Anonyymi

      Mitä hyvää siinä on? Paremmin toimeentulevia eläkeläisiä, joille ei Suomen talvi kelvannut, mutta nyt kauhia ikävä kotiin, kuolemaan! Eiks se ole ihan sama, missä kuolee, ja minne raato heivataan, se siitä tiedä mitään. Olkoot sitten vaikka Maunulan muumiona seuraavat vuodet.

      • Anonyymi

        Eiköhän he ole omalla työnteollaan eläkkeensä ansainneet.Ja joukossa on myös nuorempia kuin eläkeiässä olevia jotka kantaa virusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eiköhän he ole omalla työnteollaan eläkkeensä ansainneet.Ja joukossa on myös nuorempia kuin eläkeiässä olevia jotka kantaa virusta.

        Varmasti, mutta miksi päästää niitä kantamaan viruksiaan sieltä tänne? Hyvätuloinen eläkeläinen minäkin olen, mutta ei tulisi pieneen mieleenkään lähteä tartuntaa levittelemään mihinkään.


    • Anonyymi

      Finnair takaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      514
      8765
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      152
      6056
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      353
      5096
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      63
      4706
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      96
      4307
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4023
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      181
      3883
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      91
      1828
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1374
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      939
    Aihe