Hyvä Finnair kun haette kotiin kaikki Suomalaiset.Mutta kuka takaa että palaajat pysyvät kotonaan 14 vrk.Lentokentällä pitäisi olla vastaanottaja ja tiski minkä kautta Kaikki palaajat käyvät ja saavat käskyn mennä karanteeniin Pakon uhalla.Sehän on jo todettu että tartunnoista kaikki on tuotu Ulkomaista.JÄRKI käteen PALAAJAT.
Finnairin lisälennot
5
156
Vastaukset
- Anonyymi
Nii, kuka vahtii..
- Anonyymi
Mitä hyvää siinä on? Paremmin toimeentulevia eläkeläisiä, joille ei Suomen talvi kelvannut, mutta nyt kauhia ikävä kotiin, kuolemaan! Eiks se ole ihan sama, missä kuolee, ja minne raato heivataan, se siitä tiedä mitään. Olkoot sitten vaikka Maunulan muumiona seuraavat vuodet.
- Anonyymi
Eiköhän he ole omalla työnteollaan eläkkeensä ansainneet.Ja joukossa on myös nuorempia kuin eläkeiässä olevia jotka kantaa virusta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän he ole omalla työnteollaan eläkkeensä ansainneet.Ja joukossa on myös nuorempia kuin eläkeiässä olevia jotka kantaa virusta.
Varmasti, mutta miksi päästää niitä kantamaan viruksiaan sieltä tänne? Hyvätuloinen eläkeläinen minäkin olen, mutta ei tulisi pieneen mieleenkään lähteä tartuntaa levittelemään mihinkään.
- Anonyymi
Finnair takaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m994513Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1013880Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363539- 513240
- 432932
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182539Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222422- 232156
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami171809Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351735